Znaczenie szkoleń w podnoszeniu jakości w przedsiębiorstwie

Obecnie prowadzenie firmy jest jednym z najtrudniejszych zadań jakie możemy na siebie wziąć. Aby sprostać sprawie trzeba posiadać szczególne cechy charakteru. Pewną z w najwyższym stopniu pożądanych jest zdolność odpowiadania na zmieniającą się rzeczywistość jak też dostosowanie się do przemian. Jednakże żeby reagować na przemiany konieczna jest wiedza jak najbardziej aktualna. Naturalnie nikt nie jest w stanie osobiście znać się na wszystkim.
audyt
Opracowanie: Wales Audit Office / Swyddfa Archwilio Cymru
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dlatego powstały rozmaitego typu jednostki szkoleniowe, które dostarczają nam koniecznej oraz zawsze bieżącej informacji. Mogą one tyczyć się wielu dyscyplin, zacząwszy od zagadnień związanych z główną działalnością firmy. Jak wiemy periodycznie pracobiorcom dobrze by było z jednej strony przypominać znane już wiadomości, a z drugiej strony już posiadaną erudycję poszerzyć o nowe informacje. Jedne ze szkoleń są obligatoryjne, jak dla przykładu szkolenia z przepisów BHP - pracobiorcy winni przechodzić je okresowo co 5 lat (dla pracobiorców administracyjnych) natomiast co 12 miesięcy na posadach o dużym zagrożeniu.

Kolejne tematy

Z jakiego powodu artykuły dla naszych zwierzaków warto nabyć w Internecie?

kot
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie danych z: sxc.hu
Posiadanie zwierząt to bardzo duża odpowiedzialność. Trzeba prawidłowo dbać o pupila, spędzać z nim czas, wracać uwagę ich zdrowie. Oczywiście nie można zapomnieć o tak wydawałoby się podstawowych rzeczach, jak odpowiednie karmienie, zapewnienie higieny czy przygotowanie posłania. Warto poświęcić więcej miejsca na zagadnienie diety naszego pupila, które teoretycznie wydaje się oczywistym fragmentem wychowania zwierzaka, aczkolwiek może rodzić wątpliwości.


Sprawa gmatwa się jeszcze bardziej kiedy wymagane jest wprowadzenie norm jakościowych. Przed wprowadzeniem zmian nieodzowne jest nie tylko przeprowadzenie właściwego instruktażu dla kadry decyzyjnej, potrzebne będzie przeprowadzenie badania sytuacji procedur jakościowych wykorzystywanych w firmie. Audytor (kliknij w źródło) ISO ma za zadanie
ISO
Opracowanie: Ken Teegardin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
obadać sytuację w firmie za pomocą obiektywnej ankiety komponującej się z kilku bądź paręnastu pytań. Odpowiedzieć na nie mają pracownicy przedsiębiorstwa - czytaj o ISO.


Ażeby jednakże ankieta przyniosła celowe wiadomości niezbędne będzie stworzenie przychylnej atmosfery, tak żeby pracownicy nie bali się ujawnić niekiedy trudnej prawdy na temat stosowanych zasad. Przykładowa sytuacja w jakiej naszą firmę odwiedzi audytor ISO (przeczytaj dodatkowe informacje) to moment wdrażania normy GHP, czyli europejskich zaordynowań dotyczących higieny w czasie procesu produkcyjnego, szczególnie istotne jest to w przypadku produkcji żywności. Wprowadzenie zaleceń GHP jest wstępem do wprowadzenia o wiele bardziej skomplikowanej procedury zachowania jakości dotyczącej znacznie szerszych tematów aniżeli tylko higiena - dowiedz się więcej.
10-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.