Zakup używanego samochodu, o czym powinno się pamiętać

Nabycie samochodu to zawsze niemała inwestycja. Na co więc warto zwrócić uwagę zanim podejmiemy ustalenie o jego kupnie?
tłumacz w sali
Opracowanie: Georgia Panteli
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie jednym z kluczowych aspektów, mających znaczenie będzie cena, powinno się skierować uwagę czy jest odpowiednia do jakości i jeśli auto jest używany do jego stanu ogólnego. Zachowanie pojazdu, czyli ekonomiczność to cecha, która jest ważna przez cały okres użytkowania samochodu, im tańsze jego zachowanie, tym bardziej znaczący komfort z jego korzystania. Szereg ludzi zwraca uwagę innymi słowy kupno samochodu to okazja, a także czy logo wyzwala zaufanie oraz czy jest renomowana – wzmacnia to wizerunkową chęć posiadania wybranego modelu. Ważnym elementem jest też dobra świadectwo o wybranej marce potwierdzona przez rodzinę lub promocję i solidność samochodu i udogodnienia, jakie prezentuje dany model.


Kolejne tematy

Dobre zamki a także drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?

Ławka w parku
Opracowanie: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli nasz dom albo wejście do niego nie bywa właściwie widoczne z ulicy, złodziej może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. Poza tym nie ma konieczności męczyć z zamkiem oraz trwałymi drzwiami.


Kiedy już jest jasne, jakie auto byłoby idealne, należy podjąć postanowienie czy będzie ono młode czy użytkowane. Jeśli używane, to czy kupione na rynku krajowym czy importowane z zagranicy, ta druga opcja jest jedną z popularniejszych. Na co należy skierować uwagę przy kupnie auta poza granicami Polski? Ważna jest rozwaga, należy sprawdzić auto pod względem technicznym, zwracając szczególną uwagę na liczbę silnika i tablice pojazdu. Jeśli wartość jest do przesady niska, to również powinno wzbudzić mieszane emocje. Dokumentacja takiego samochodu musi być kompletna, a sprawa właściciela w całkowicie jasna.

Sprawdzenie auta w uwierzytelnionej stacji samochodowej jest niezbędnością. Bez wątpienia wszystkie te prace są czasochłonne i drogie, jednak uniknięcie potencjalnych problemów jest zdecydowanie więcej warte. Sprowadzając samochód, należy pamiętać, że należy załatwić poza sprawami związanymi z rejestracją, tłumaczenia samochodowe (certyfikowane tłumaczenia samochodowe). Jasnym jest, że importując auto z zagranicy dostaniemy zagraniczny dowód rejestracyjny oraz umowę kupna sprzedaży. W czasie rejestracji, urzędnik, który dokonuje sprawdzenia danych powinien wiedzieć co jest ujęte w umowie. Dlatego też tłumaczenia samochodowe są konieczne, jeśli decydujemy się na zakup poza granicami Polski. Należy nie zapominać, że wykonuje je tłumacz przysięgły. Na koniec pozostaje radować się z nowego zakupu.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.