Zadbaj o swój wygodny wóz

Są popularne rodzaje aut, które przez cały czas służą swoim właścicielom. Trzeba rzecz jasna o nie się troszczyć, aby zawsze spełniały swe istotne funkcje.


Jedną z bardziej znanych marek jest Peugeot. Wóz ten ma skrętną belkę, która znacznie poprawia wygodę jazdy. Ta budowa umożliwiła także stworzenie głębokiego bagażnika, co ma wszak funkcje praktyczne. Taka belka czasem jednak się psuje. Konieczna jest wówczas pomoc profesjonalnego serwisu. Regeneracja tylnej belki jednak nie musi być obowiązkowa, pod warunkiem, iż zaczniemy regularnie zmieniać łożyska igiełkowe. To bardzo ważne, ponieważ owe łożyska nie są zbyt wytrzymałe. Niestety, wykrycie, iż z naszym wozem jest coś nie tak jest trudne, ponieważ brakuje objawów jednoznacznie mówiących o tym, iż nasza belka jest uszkodzona.


regeneracja tylnej belki
Opracowanie: Umberto Brayj
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Regeneracja tylnej belki polega na takim jej naprawieniu, aby działała ona jak belka całkiem nowa. Istnieją tu dwie opcje: możemy podjechać osobiście do właściwego serwisu samochodowego bądź wysłać belkę do naprawy. Jeśli wszakże zależy nam na błyskawicznej i całkowicie kontrolowanej naprawie najkorzystniej pojechać osobiście naszym samochodem. Belkę należy koniecznie zdemontować. Nie mamy możliwości reperowania belki bezpośrednio na samochodzie. Koszt reperowania belki zależny jest oczywiście od wielkości uszkodzenia. Czasem niezbędna jest wymiana całej belki. Często oczywiście wymieniamy łożyska igiełkowe i uszczelniacze.


Kolejne tematy

Na czym polega regeneracja belki?

firmy
Opracowanie: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Belka skrętna - podejście typowe dla większej części francuskich czterokołowców - posiada dużo zalet, lecz też wady, które dopadają kolejnych eksploatatorów tychże samochodów: jeżeli się jeszcze nie popsuła, to z pewnością się zepsuje i to z fatalnym skutkiem dla kieszeni posiadacza.


Pod koniec belka winna zostać pokryta farbą przeciwkorozyjną. Troszczmy się o swój wóz, a z pewnością odwdzięczy się on swą sprawnością. Znajdźmy fachowy serwis samochodowy i skorzystajmy z jego wsparcia.
18-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.