Z jakiego powodu we francuskich samochodach częściej w Polsce niżeli w kraju nad Sekwaną psuje się tylna belka Peugeot 206?

Nie trzeba być mężczyzną, żeby rozumować zalety i mankamenty samochodów z Francji. Do atutów bezdyskusyjnie zalicza się niezwykle duży komfort jazdy, zatem cisza panująca w środku auta oraz komfortowe miękkie zawieszenie.


Do mankamentów bezdyskusyjnie zaliczyć można by w zasadzie taki sam argument, zatem zawieszenie.


Wszakże z jakiego powodu tak jest? Z jakiego powodu podwozie we francuskich autach to równocześnie korzyść jak i wada? Więc idzie o to, że we Francji drogi są równe jak stolik, przez co wytwórcy samochodów mogą sobie zezwolić na zapewnienie większego komfortu swym interesantom. A wada? Cóż, pochodzące z Francji samochody bezdyskusyjnie nie zostały wyprodukowane dokładnie na polski rynek. Dlatego na naszych drogach dużo częściej niżeli we Francji niszczy się tylna belka Peugeot 206. Jest to taka część, jaka przenosi wszelakie obciążenia, lecz posiada także swoje krańce. Niemniej wszakże wręcz właściciele tego typu pochodzącego z Francji auta, w którym awarii uległa tylna belka Peugeot 206 nie powinni być zbytnio zmartwieni.


tylna belka peugeot 206
Opracowanie: Richard Grandmorin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Auta nadające się na złomowisko

Niebieskie auto
Opracowanie: Manoj Prasad
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli mowa o oddawaniu aut na złom, to należy nie zapominać, że nie zawsze auta odbiera się na złom za free. Wiele zależy od sytuacji, w której taki auto, a raczej wrak albo szczątki samochodu są zabierane na złom. A jeśli chodzi o złomowanie pojazdów Kraków to za każdym razem będzie sprawnie ogarnięte.


To niestety względnie często spotykana usterka, dlatego członkowie personelu stacji renowacji doskonale znają taki kłopot i są w stanie niezwykle szybko go usunąć. Ponadto sprawę ułatwia okoliczność, że tylna belka Peugeot 206 jest względnie łatwa w zamianie. Wyszkoleni pracownicy poradzą sobie z taką awarią w trakcie maks. paru godz.. Oczywiście pod warunkiem, iż właściciel auta uprzednio na taki termin się umówi.


Należałoby również powiedzieć, że koszt zamiany takiego części jak tylna belka Peugeot 206 będzie niższy, jeśli posiadacz samodzielnie wymontuje ją ze swego samochodu.
05-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.