Z jakiego powodu we francuskich samochodach częściej w Polsce niżeli w kraju nad Sekwaną psuje się tylna belka Peugeot 206?

Nie trzeba być mężczyzną, żeby rozumować zalety i mankamenty samochodów z Francji. Do atutów bezdyskusyjnie zalicza się niezwykle duży komfort jazdy, zatem cisza panująca w środku auta oraz komfortowe miękkie zawieszenie.


Do mankamentów bezdyskusyjnie zaliczyć można by w zasadzie taki sam argument, zatem zawieszenie.


Wszakże z jakiego powodu tak jest? Z jakiego powodu podwozie we francuskich autach to równocześnie korzyść jak i wada? Więc idzie o to, że we Francji drogi są równe jak stolik, przez co wytwórcy samochodów mogą sobie zezwolić na zapewnienie większego komfortu swym interesantom. A wada? Cóż, pochodzące z Francji samochody bezdyskusyjnie nie zostały wyprodukowane dokładnie na polski rynek. Dlatego na naszych drogach dużo częściej niżeli we Francji niszczy się tylna belka Peugeot 206. Jest to taka część, jaka przenosi wszelakie obciążenia, lecz posiada także swoje krańce. Niemniej wszakże wręcz właściciele tego typu pochodzącego z Francji auta, w którym awarii uległa tylna belka Peugeot 206 nie powinni być zbytnio zmartwieni.


tylna belka peugeot 206
Opracowanie: Richard Grandmorin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Jak szybko i porządnie znaleźć części do auta?

samochód corolla
Opracowanie: Ian Armstrong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele razy oglądaliśmy amerykańskie filmy, gdzie na złomowisko przyjeżdżało kilku ludzi i szukało części zamiennych w rozpadających się samochodach. W Stanach takie rzeczy są czymś normalnym, ale u nas w Polsce raczej nie miałyby racji bytu. Jeżeli, więc chcemy kupić jakiejś część musimy albo iść do mechanika, który może akurat ma to, na czym nam zależylub poszukać w sklepach z częściami samochodowymi.


To niestety względnie często spotykana usterka, dlatego członkowie personelu stacji renowacji doskonale znają taki kłopot i są w stanie niezwykle szybko go usunąć. Ponadto sprawę ułatwia okoliczność, że tylna belka Peugeot 206 jest względnie łatwa w zamianie. Wyszkoleni pracownicy poradzą sobie z taką awarią w trakcie maks. paru godz.. Oczywiście pod warunkiem, iż właściciel auta uprzednio na taki termin się umówi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.