Wydział filologiczny - specjalizacja marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, nastoletni ludzie muszą dokonać wyboru w życiu, jednego z najcięższych. Wielu z nich decyduje się na podjęcie studiów, lecz często określenie specjalizacji przyprawia ich o zawrót głowy. Politechnika, Akademia czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej sytuacji ekonomicznej, żaden z kierunków nie daje nam stu procentowej pewności na odszukanie pracy.

A co z filologią? Poznawanie innego języka to za każdym razem wzbogacający proces, możemy w przyszłości zająć się uczeniem innych opanowanego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, konferencyjne prawne i wiele innych.
tłumacz
Opracowanie: World Literature Today
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie każdy język okaże się tak samo pożądany w oczach przyszłych pracodawców. Najpopularniejszym językiem na globie jest angielski, dlatego wielu Europejczyków ma go wyuczonego w zaawansowanym stopniu. Jednak, skutkuje to również do jego sporej popularności w gronie studentów - a co za tym idzie - do większej konkurencji na rynku zatrudnienia. Z tego powodu najlepszą opcją w tym języku będzie dziedzina translatorska - tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą wyłącznie osoby biegłe w tej materii, również w swoim narodowym języku. Warto zajrzeć tutaj: Centrum Językowe Krystyna Konsek. Ostatnimi czasy, można dostrzec zwiększone zainteresowanie polskich biznesmenów, rynkami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na naukę : czeski, rosyjski, bułgarski - po studiach na konkretnym kierunku, będziemy mieli szanse kooperacji z inwestorami którzy nie opanowali zbyt wielu języków a muszą porozumieć się z partnerami ze wschodu. Będziemy trudzić się tłumaczeniem umów, przepisywaniem danych, prowadzeniem spotkań.


Kolejne tematy

Studiujmy języki obce

Słowniki języków obcych
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Mnóstwo maturzystów stawia sobie to ważne pytanie: co planuję robić w życiu? Odpowiedź na to nie będzie, niestety, taka łatwa. Wątpliwości wzmagają się, kiedy zbliża się matura i należy w końcu podjąć tę ważną decyzję, na jaki kierunek się wybrać. Chociaż składając dokumenty na konkretną uczelnię nie zaprzedajemy duszę diabłu, to jednakże warto właściwie przemyśleć ten krok, aby później nie żałować straconych lat.

Kolejnym dobrym pomysłem, są języki orientalne.
znak apteki
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Są bardziej skomplikowane do poznania, co nierzadko odstrasza duże grono uczniów, niwelując konkurencję na przyszłym rynku pracy. Chiński, koreański, arabski i wiele wiele innych - jeżeli tylko opanujemy je w stopniu odpowiednim, wiele miejsc stanie dla nas otworem - od korporacji developerskich przez tłumaczenia farmaceutyczne po zatrudnienie w koreańskim koncernie na peryferiach Wrocławia - istnieje bardzo wiele opcji. Filologia, chociaż jest dziedziną humanistyczną, gwarantuje karierę na wielu płaszczyznach. Tłumaczenia farmaceutyczne, translacje dokumentów, kooperacja z dalekowschodnimi inwestorami oraz nauka w liceum - plus znacznie więcej opcji, tylko wyobraźnia może nas tutaj ograniczyć.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.