Wydział filologiczny - specjalizacja marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, nastoletni ludzie muszą dokonać wyboru w życiu, jednego z najcięższych. Wielu z nich decyduje się na podjęcie studiów, lecz często określenie specjalizacji przyprawia ich o zawrót głowy. Politechnika, Akademia czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej sytuacji ekonomicznej, żaden z kierunków nie daje nam stu procentowej pewności na odszukanie pracy.

A co z filologią? Poznawanie innego języka to za każdym razem wzbogacający proces, możemy w przyszłości zająć się uczeniem innych opanowanego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, konferencyjne prawne i wiele innych.
tłumacz
Opracowanie: World Literature Today
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie każdy język okaże się tak samo pożądany w oczach przyszłych pracodawców. Najpopularniejszym językiem na globie jest angielski, dlatego wielu Europejczyków ma go wyuczonego w zaawansowanym stopniu. (http://spectlumacz.pl/tlumaczenia-medyczne.php) Jednak, skutkuje to również do jego sporej popularności w gronie studentów - a co za tym idzie - do większej konkurencji na rynku zatrudnienia. Z tego powodu najlepszą opcją w tym języku będzie dziedzina translatorska - tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą wyłącznie osoby biegłe w tej materii, również w swoim narodowym języku. Warto zajrzeć tutaj: Centrum Językowe Krystyna Konsek. Ostatnimi czasy, można dostrzec zwiększone zainteresowanie polskich biznesmenów, rynkami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na naukę : czeski, rosyjski, bułgarski - po studiach na konkretnym kierunku, będziemy mieli szanse kooperacji z inwestorami którzy nie opanowali zbyt wielu języków a muszą porozumieć się z partnerami ze wschodu. Będziemy trudzić się tłumaczeniem umów, przepisywaniem danych, prowadzeniem spotkań.


Kolejne tematy

Studiujmy języki obce

Słowniki języków obcych
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Mnóstwo młodych ludzi stawia sobie to fundamentalne pytanie: co chcę czynić w przyszłości? Odpowiedź na to nie będzie, niestety, taka prosta. Niejasności nasilają się, kiedy zbliża się okres maturalny i trzeba nareszcie podjąć tę ważną decyzję, na jakie studia pójść. Chociaż zawożąc dokumenty na konkretną uczelnię nie podpisujemy cyrografu, to jednakże warto właściwie przemyśleć ten wybór, by następnie nie marnować najpiękniejszych lat.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.