Wybieramy kierunek studiów: co aktualnie powinno się rozważyć?

Aktualni maturzyści z pewnością już myślą o tym, jaki kierunek studiów najbardziej im odpowiada. Wśród opcji studiów, które aktualnie cieszą się ogromną popularnością jest między innymi kosmetologia. Co to za sposób na przyszłość?

Kierunek kosmetologia
zabiegi kosmetyczne
Opracowanie: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia
już od sporej ilości lat jest dostępny w ogromnej liczbie narodowych uczelni publicznych i tych które nie są publiczne. Kierunek kosmetologia możemy studiować tak naprawdę na uczelniach medycznych - o czym warto wiedzieć. Na kierunku tym studenci zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu usług kosmetycznych, ale mimo wszystko z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Absolwentów kosmetologi nie warto utożsamiać z kosmetyczką. Wiedza, która pozyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest jednak dużo szersza niż ta, którą ma kosmetyczka nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które mają w ofercie
studia kosmetologii
Opracowanie: COD Newsroom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć tylko czysto teoretycznych. Poza nauką teoretyczną absolwent tego kierunku musi dysponować potężną wiedzą praktyczną, gdyż studenci ogrom godzin poświęcają także na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii mogą poszukiwać pracy? Opcje szukania pracy przez kosmetologów są naprawdę spore.


Kolejne tematy

Poproszeni goście na weselu

kuchnia
Opracowanie: David Wilson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wrocław stał się niedawno wielką aglomeracją, gdzie zamierzają zapoczątkować swoje dojrzałe życie kończący edukację studenci. Ponieważ zamierzają w tym miejscu osiedlić się z reguły młodzi ludzie kończący studia, ich czas przyszły łączy się z tym rozwijającym się miastem.
Bardzo chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wielofunkcyjne salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Wśród przedmiotów, które można dołączyć do programu nauczania należą tak naprawdę: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różnego rodzaju uczelnie oferują osobom zainteresowanym studiami na kierunku kosmetologia bardzo przeróżne specjalizacje. Mogą więc wybierać jednak pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną lub pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest też Spa&wellness. Studia organizowane są na uczelniach publicznych i płatnych. Do wyboru maturzyści posiadają też studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia z zakresu kosmetologii mają charakter dwustopniowy. Można więc zdobyć też tytuł magistra kosmetologii.
08-11-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.