W jaki sposób zmienił się rynek kurierskich usług przez ostatnie lata, jak obecnie wygląda wysokość cen przesyłek.

Jeszcze kilkanaście lat temu przesłanie paczki wiązało się z obowiązkiem zajrzenia na najbliższą pocztę, bo był to jedyny monopolista w tym obszarze. Lecz wolno na rynku pojawiać się zaczęły firmy które oferują możliwość dostarczenia paczek z pominięciem usług poczty. Bardzo dużym krokiem do ich rozwoju stał się internetowy handel. Ludzie wręcz pokochali kupowanie w taki sposób, ze względu na wygodę i ceny. I naraz te miliony paczek musiały zostać dostarczone do odbiorców, co ogromnie napędziło rynek.
paczka kurierska
Opracowanie: Carl Malamud
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Miało też ogromny wpływ na ceny, które w minionym czasie znacząco zmalały. Początkowo przesyłki kurierskie kosztowały znacznie więcej od pocztowych, ale plusem był naprawdę wysoki poziom usług i szybkie doręczenie. Lecz kolejne lata to nie tylko zwiększająca się konkurencja na rynku, ale także wolny spadek cen. Obecnie już za niewiele ponad dziesięć złotych nadać można paczkę, która następnego dnia dostarczona zostanie do klienta na drugim końcu kraju, a wszystko będzie wskazywać na to, że to jeszcze nie jest ostateczny poziom http://www.patronservice.pl/.

Kolejne tematy

Wciąż szukasz niezłego kuriera? Mamy dla Ciebie wskazówkę

kurier w pracy
Opracowanie: Fernando de Sousa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach rynek usług kuriera jest bardzo rozwinięty w naszym państwie. Niejednokrotnie zamawiamy wszelkiego rodzaju sprawunki w internecie, więc potrzebujemy również kogoś, kto dostarczy te sprawunki bezpośrednio do drzwi naszego mieszkania. W takich wypadkach na pewno najlepiej sprawdzą się firmy kurierskie - zwykle wolimy je od Poczty Polskiej, bowiem działają o wiele szybciej i nie musimy tak długo czekać na doręczenie przesyłki. Jaka zatem firma kurierska będzie dobra? Oczywiście to wszystko uzależnione jest między innymi od naszych oczekiwań.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.