W jaki sposób powinno się odbywać profesjonalne niszczenie dokumentów – jakie firmy robią to fachowo?

Na rynku występuje wiele firm trudniących się niszczeniem dokumentów. Jeśli twój zakład szuka powyższej usługi, musisz wiedzieć, w jaki sposób wygląda profesjonalne wykonywanie tego procesu, aby zdecydować się na firmę, która zrobi to odpowiednio. Pierwszym istotnym elementem jest samo przyjęcie zamówienia.


niszczarka dokumentów
Opracowanie: Mace Ojala
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firma, z której propozycji planujemy skorzystać, musi ustalić wspólnie z klientem najdogodniejszy dla obu stron czas. Dokumenty mogą odbierać wyłącznie specjalnie przygotowane do tego pojazdy. Nie mogą to być zwyczajne auta, ale transport posiadający odpowiednie zabezpieczenia. Najlepiej jest, gdy klient nie musi się niepokoić kosztami transportu, lecz jest to wliczone w należność za całą usługę. Dzięki temu ceny nie wzrastają również wtedy, gdy do klienta należy dotrzeć trochę dalej, m.in. za miasto, a firma natomiast ulokowana jest w centrum. Następną ważną czynnością jest samo przyszykowanie dokumentów. Niektóre firmy wymagają usunięcia spinaczy i koszulek, toteż warto jest się zorientować, czy tak jest również w firmie, z którą planujemy współpracować.

Zaciekawił Cię ten materiał? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://tursped.pl/o-firmie) zawiera podobne dane do omawianych.

Lepiej, żeby tak nie było, bowiem wiąże się to ze sporym nakładem pracy dla klienta. A tak wystarczy tylko spakować dokumenty do właściwych pojemników czy worków, które po przyjeździe zatrudnionej firmy zostają zaplombowane.

Powinniśmy zwrócić uwagę na protokół odbioru dokumentów, aby w razie wypadku czy innej nieprzewidzianej sytuacji wszystko było potwierdzone. Właściwe niszczenie dokumentów powinno być przeprowadzane w pomieszczeniu, do jakiego mają wstęp tylko osoby do tego upoważnione. Dzięki temu klienci zyskują pewność, iż żadne ważne dla nich informacje nie wypłyną i np. nowe projekty nie zostaną poznane przez konkurencję. Większość firm gwarantuje dostarczenie taśm z całego procesu niszczenia dokumentów, co pozwala sprawdzić, iż wszystko zostało wykonane zgodnie z określonymi zasadami oraz procedurami, które zawczasu zatwierdzili - dodatkowe informacje na temat niszczenia dokumentów we Wrocławiu. Ostatecznie klienci otrzymują również protokół z wykonania usługi, który potwierdza jej rzetelność.

Jeśli w takim razie potrzebna ci utylizacja dokumentów, teraz już wiesz, w jaki sposób ma wyglądać fachowe niszczenie. Wybierz pewną firmę, a wszystko pójdzie jak należy i będziesz mógł rozpocząć dłuższą współpracę, która będzie atrakcyjna dla obu stron.
02-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.