W jaki sposób odnaleźć właściwy projekt domu?

Wśród specjalistów istnieje opinia, iż gotowy plan domku jest znacznie tańszy aniżeli taki, który można zamówić u specjalisty.
Faktury
Opracowanie: Rob Sinclair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przykładów tego typu planów jest znacznie więcej, i naturalnie są mocne różne. Gotowe projekty nowoczesnych domów są dostępne w katalogach produktów firm architektonicznych, lub w dużych biurach projektowych Poznaj ofertę na projekty (http://studioikar.pl/pl/) nowoczesnych domów . Domki odróżniają się od siebie nie tylko wymiarami, lecz też stylistyką, typem surowca, z którego zostały wykonane. Naturalnie wybierając tego rodzaju sposób warto się zastanowić nad kilkoma istotnymi czynnikami.


Projekty nowoczesnych domów są bardzo często dopasowywane do gabarytów mniejszej nienarożnej parceli (Zobacz więcej). Trzeba na początku zwrócić uwagę na tego rodzaju czynnik, dlatego, że nie każdy projekt może być dopasowany do nabytej przez nas parceli. Działka może być przykładowo za wąska albo zbyt mała, dlatego też najistotniejsze, aby przy wyborze sugerować się dopasowaniem wymiarów działki do nieruchomości. Na tym etapie należy się także określić, jaki model domu chcemy czy ma być mniejszy czy może będzie zajmował dużą część gruntu. Bardzo ważne jest, by przed zakupem projektu zapoznać się z "Decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu", której wydaniem zajmuje się lokalny urząd.
Tego typu dokument może precyzyjnie opisywać linie budowy, maksymalny procent powierzchni budowy czy wymiary zabudowy. Już przygotowane projekty nowoczesnych domów można w porozumieniu z architektem zniwelować w miarę potrzeb przyszłych użytkowników.
10-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.