Jak tanio nadać paczkę kurierem, bez podpisywania umowy ze spedytorem?

Odpowiedzią na to pytanie mogą być platformy proponujące usługi kurierskie rozlicznych przewoźników. Jest to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorstw z sektora średnich oraz małych przedsiębiorstw, które to nie chcą podpisywać umów z jednostkami kurierskimi (co łączy się z koniecznością deklaracji liczby nadawanych przesyłek w kontrakcie), a potrzebowałyby skorzystać z niższych cen na ich usługi. Jeszcze do niedawna paczki pocztowe były popularniejsze niż przesyłki kurierskie. W tym celu należało udać się do placówki pocztowej po czym nadać paczkę w tak zwanym okienku - często po krótszym czy dłuższym oczekiwaniu w ogonku. Dzisiaj usługi kurierów są powszechnie osiągalne także dla osób prywatnych, a dzięki brokerom kurierskim - niezwykle tanie. W tej chwili działa już paruset brokerów w Polsce.
Niezmiernie często niewielkie firmy zainteresowane są nadaniem pojedynczej paczki, jednak cena za zlecenie bezpośrednio u firm kurierskich jest ogromnie wysoka. W owej sytuacji z pomocą przychodzą platformy usług kurierskich, w których nadanie wyłącznie jednej paczki może być cenowo korzystne. Pomocną może być również tak zwana porównywarka kurierów.
paczka
Na podstawie danych z: foter.com


Kolejne tematy

Czy wskazane jest korzystać z tanich usług kurierów zagranicznych?

obsługa kurierska
Opracowanie: Jnzl's Public Domain Photos
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W życiu dużej części z nas może pojawić się potrzeba wysłania pewnego przedmiotu za granicę naszej ojczyzny. Zazwyczaj taka czynność powodowana jest różnorodnym kształtowaniem się cen towarów podstawowych. Tym samym pragniemy w najwyższym stopniu wykorzystać tą sposobność, by nie wydawać ciężko zapracowanych pieniędzy bez uzasadnionej przyczyny.


By proponować usługi kominiarskie Warszawa (http://www.kominiarz.waw.pl/oferta/) kurierskie, platformy nawiązują współpracę z jednostkami kurierskimi obecnymi już na rynku. Umowa zawiera „podzlecanie” doniesienia paczek oraz zawierana jest z wiodącymi, przetestowanymi przewoźnikami, co ma - zdaniem twórców tychże platform - gwarantować, że przesyłka dotrze do adresata na czas. Współpraca z większą ilością firm kurierskich to korzyść dla klientów platformy - zapewniają jej agenci. Klient ma bowiem możliwość dokonania doboru dostawcy przesyłki zgodnie z indywidualnymi wyznacznikami selekcji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.