W istocie nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale także ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma na pewno sporo uroku. Przecież wielce trudno w ogóle jakoś sobie wyobrazić ten świat bez ulubionych muzyków: wszyscy mamy różne upodobania muzyczne, ale to co nas na pewno łączy to wszechobecna miłość do dźwięku.

Gra na darbuce
Opracowanie: Dave Catchpole
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niesamowite zespoły muzyczne, takie jak choćby islandzki Gus Gus czy Bruce Springsteen powodują, że chociaż ten świat jest nadal ciężki do przyjęcia, to jednak na całe szczęście jakoś tam mamy okazję lepiej radzić sobie ze wszystkim. Zresztą akurat nie tylko o to chodzi w pragnieniu słuchania piosenek. No dobrze - bierne przesłuchiwanie piosenek to coś fajnego, ale tylko granie na jednym z instrumentów może dać giga frajdę: na przykład conga bądź wiolonczela...

Kolejne tematy

Historia popularnych instrumentów dmuchanych

Nuty muzyczne
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/
Wiele instrumentów, szczególnie należących do kategorii instrumentów dętych miewa swoją przeszłość związaną z armią bądź rycerstwem. Używano ich do ostrzegania przed nieprzyjacielem, zwabiania albo płoszenia zwierza, świętowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.


Generalnie sytuacja jest taka, że często mamy talent, ale jakoś tak nie widzimy tego. A więc zapewne niemało osób żyje na typowym poziomie - najzwyczajniej nie zauważając swojego wielkiego talentu. To może dajmy się przekonać, może saksofon bądź darbuki są niejako nam przypisane? To zastanawiające, iż pewni ludzie przez praktycznie całe życie grają na jakimś instrumencie, ale bez ponadprzeciętnego efektu, a tu przyjdzie jakiś całkowity świeżak, który zagra sobie jeden raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w modną muzykę i graj na najlepszym sprzęcie: stylowe conga).

Może wśród czytelników tego artykułu znajdą się mega wirtuozi, posiadacze talentu, którzy sprawiają, że ten bądź co bądź okrutny świat jest lepszym miejscem. Na ten przykład djembe: egzotyczny instrument muzyczny, przede wszystkim modny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet typowy Polak, ten człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi myśleć, że to coś kompletnie nie dla akurat niego!

Pewnie jedyna spora wada częstego grywania na instrumencie to znaczący hałas. Szczególnie hałas generują instrumenty perkusyjne: nieustanne rzępolenie jest irytujące, przynajmniej dla postronnych. Pamiętajmy zatem, że nie można przeszkadzać ludziom, warto jakoś temu wszystkiemu zaradzić. Zapewne każdy fan muzyki, po rzetelnej analizie tego tekstu, nareszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeśli myślisz poważnie o nowym hobby sprawdź ceny najlepszych instrumentów: piękne instrumenty perkusyjne).
03-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.