Uruchomienie działalności gospodarczej zobowiązuje do znajomości przepisów, pomocne wiadomości znajdziesz również w sieci

Każda osoba, która decyduje się otworzyć własną działalność, musi wiedzieć, jak wiele informacji trzeba zapoznać, żeby czynić to zgodnie z ustalonymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się prawa, z których ulg ma się szansę skorzystać, jak również jakie obowiązki spoczywają na nas jako właścicielach firm.

Przepisy wciąż się zmieniają, musisz je znać
Faktura
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz związanych z nią działań, bezustannie się przemieniają oraz ewoluują. Zadaniem przedsiębiorcy okazuje się zaznajamiać się z wprowadzonymi zmianami i przestrzegać określonych reguł. Przykładem może być przepis regulujący sporządzanie faktury vat (http://www.cenabiznesu.pl/-vat-2014-nievatowiec-tez-moze-wystawic-fakture), który zaczął obowiązywać na początku 2014 roku. Zgodnie z ustaleniami tej ustawy przedsiębiorca okazuje się obligowany do wystawienia dokumentu nie w późniejszym terminie aniżeli 15 dnia miesiąca nadchodzącego po miesiącu, kiedy wykonano transakcję sprzedaży albo wykonano usługę.

Pamiętaj o ewentualności odliczenia składek zdrowotnych
Przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze też, iż mają możliwość odliczyć od zeznania podatkowego zdrowotne składki odprowadzane do ZUS. Rzecz jasna nie rozchodzi się tutaj o całość składek, lecz o pewną ich część, jednak bywa to doprawdy duża ulga dla konta przedsiębiorstwa, zatem warto pamiętać o tej możliwości. Gdy właściciel firmy nie posiada wiedzy, jakie mogą być składki zus do odliczenia (www.cenabiznesu.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy-a-odliczenie-skladek-zus), ma możliwość szukać tej informacji w internecie, na stronie Urząd Skarbowy. Odliczeniu mogą podlegać tylko składki, które były już zapłacone.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.