Uruchomienie działalności gospodarczej zobowiązuje do znajomości przepisów, pomocne wiadomości znajdziesz również w sieci

Każda osoba, która decyduje się otworzyć własną działalność, musi wiedzieć, jak wiele informacji trzeba zapoznać, żeby czynić to zgodnie z ustalonymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się prawa, z których ulg ma się szansę skorzystać, jak również jakie obowiązki spoczywają na nas jako właścicielach firm.

Przepisy wciąż się zmieniają, musisz je znać
Faktura
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz związanych z nią działań, bezustannie się przemieniają oraz ewoluują. Zadaniem przedsiębiorcy okazuje się zaznajamiać się z wprowadzonymi zmianami i przestrzegać określonych reguł. Przykładem może być przepis regulujący sporządzanie faktury vat , który zaczął obowiązywać na początku 2014 roku. Zgodnie z ustaleniami tej ustawy przedsiębiorca okazuje się obligowany do wystawienia dokumentu nie w późniejszym terminie aniżeli 15 dnia miesiąca nadchodzącego po miesiącu, kiedy wykonano transakcję sprzedaży albo wykonano usługę.

Pamiętaj o ewentualności odliczenia składek zdrowotnych
Przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze też, iż mają możliwość odliczyć od zeznania podatkowego zdrowotne składki odprowadzane do ZUS. Rzecz jasna nie rozchodzi się tutaj o całość składek, lecz o pewną ich część, jednak bywa to doprawdy duża ulga dla konta przedsiębiorstwa, zatem warto pamiętać o tej możliwości. Gdy właściciel firmy nie posiada wiedzy, jakie mogą być składki zus do odliczenia , ma możliwość szukać tej informacji w internecie, na stronie Urząd Skarbowy. Odliczeniu mogą podlegać tylko składki, które były już zapłacone. www.cenabiznesu.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy-a-odliczenie-skladek-zus http://www.cenabiznesu.pl/-vat-2014-nievatowiec-tez-moze-wystawic-fakture

Kiedy działalność nie zapewnia profitów
Rynek bywa na tyle niepewny, że ciężko przewidzieć, czy dana jednostka odniesie powodzenie oraz utrzyma się na fali. W wypadku, jeśli właściciel firmy zmaga się z trudnościami, nierzadko jedynym rozwiązaniem staje się zawieszenie firmy. Warto wywiedzieć się, jak wygląda taki proces. Zawieszeniu ma prawo ulec wyłącznie jednostka, która nie zatrudnia innych osób. Działalność zawiesić można na okres od 1 miesiąca do dwóch lat. Jest to okres, gdy przedsiębiorcy przysługuje dużo ulg, zatem trzeba być świadomym, że jest taka ewentualność.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.