Umowa franczyzowa czy układ partnerski

Polskie sieciówki uprawiają parę wariantów współpracy z biznesmenami prowadzącymi ich jednostki. W niniejszym materiale postaram się odpowiedzieć na pytanie czym one się różnią a także jakie prawa i obowiązki posiada kooperant, a jakie franczyzobiorca.

Działające w Polsce tzw. systemy partnerskie to w większości wypadków umowy o współpracy handlowej, dystrybucji artykułów czy też usług, w celu ich sprzedaży przez kooperanta na własny rachunek. Kooperant w zamian za wizualizację zgodną ze standardami sieci dostaje od fabrykanta bądź dystrybutora lepsze warunki handlowe.

System partnerski (http://www.systempartnerski.pl/faq) umożliwia centrali sieci zbyt, ale nie reguluje innych składników prowadzenia biznesu, zatem daje stronom znaczną swobodę. Nierzadko system partnerski jest postacią przejściową do współpracy agencyjnej lub franczyzowej, ponieważ na długo żadnej ze stron taki luźny układ nie wystarcza.

Kolejne tematy

Oklejanie aut we Wrocławiu - czyli, w jaki sposób odmienić kolorek każdziutkiego rodzaju samochodziku

oklejanie aut wrocław
Rozmyślasz nad tym, na jakiego typu kolor odmienić własny samochodzik? A być może chcesz go okleić w takiego typu sposób, by reklamował Własne produkty? Nie posiadasz samochodu, tylko inny środek transportu oraz rozmyślasz nad tym, czy się nadaje do obklejania? To wszystko oraz jeszcze więcej bez żadnego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego pisanego dzisiaj - dopiero co o świeżuteńko wydzierganego - felietoniku!


Mieszkasz we Wrocławiu? Wspaniale trafiłeś! Dziś nasz felieton poświęcimy określeniu: oklejanie aut Wrocław, wewnątrz którym powstało parę bardzo wspaniałych przedsiębiorstw, zajmujących się owym określeniem.


Program partnerski
Opracowanie: leyla.a
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Franczyza z kolei oparta jest na prawnych aktach takich jak ustawa o chronieniu konkurencji oraz konsumentów i na regulacjach unijnych. Prawidłowo przygotowany układ franczyzowy charakteryzuje się kompleksowością, to znaczy skrupulatnym przedstawieniem modelu współpracy miedzy franczyzobiorcą i franczyzodawcą. Rzecz jasna z natury rzeczy porozumienie franczyzowe stawia franczyzodawcę na uprzywilejowanej pozycji. Wypływa to z faktu, iż franczyzodawca musi w dobry sposób ochronić własne know-how, innymi słowy wiedzę na temat prowadzenia interesu w zgodny sposób z opracowanymi standardami. Nie znaczy to jednakże, że franczyzbiorca zostaje zupełnie ubezwłasnowolniony, jak się czasem mniema. http://www.systempartnerski.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.