Transport wielu towarów z Chin - jakie są opcje transportu towarów ze Wschodu?

Sporo osób dokonywało zakupów w sklepach chińskich. Nie chodzi tu o tzw. sklepy chińskie znajdujące się w każdym polskim mieście. Mowa tu o robieniu zakupów internetowych. Nie zastanawiamy się jednak wtedy, jaką drogę dana rzecz będzie musiała przebyć. A tymczasem transport z Chin to nie lada wyzwanie logistyczne. Da się przewozić wszystko w kontenerach na statkach, można też nie zapominać o transporcie lotniczym.
A, jeśli chodzi o przetransportowanie małej ilości rzeczy, to mówi się wtedy o transporcie drobnicowym, który też rządzi się swoimi prawami. Także, jeżeli myślimy o poważnym transporcie z Chin, to powinniśmy sprawdzić ile kosztują wszystkie opłaty za konkretne towary jak też za ich rozmiar, jak również ciężar. Mimo wielu opłat, jak na pewno mnóstwo ludzi zauważyło, transport z Chin jest bardzo opłacalny. A widzimy to w związku z cenami, które mamy zapłacić w zwykłym sklepie za produkt z Chin. Ceny są niesamowicie niskie.
Kontenery z chińskimi towarami

Zjawiają się w naszych portach bardzo często. Bo kontenery z Chin nie są już dla nikogo nowością. Sporo osób dobrze wie, z czym wiąże się przewóz różnego rodzaju produktów. Po pierwsze wiąże się to ze sporą ilością formalności, po drugie z pieniędzmi, czyli opłatami, jakie trzeba uiścić w związku z handlem międzykontynentalnym, do tego dochodzi jeszcze bardzo dużo różnego rodzaju spraw, o których zwykły Kowalski nie ma pojęcia. Można jednak dostrzec takie sytuacje, gdzie sporo osób organizuje wspólnie środki, na to żeby można było dostarczyć kontener z Chin do na przykład gdyńskiego portu – to pewnego rodzaju zakupy grupowe. Dla części osób handel wiążący się z kontenerami nie jest drogi, ale to najczęściej dla firm, które zajmują się tego rodzaju działaniami, na co dzień. Nie wszystkich jednak stać na tego rodzaju transport.


Kolejne tematy

Z jakiego powodu bielizna jest dobrym podarunkiem świątecznym?

Umięśniony mężczyzna
Opracowanie: Butz.2013
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy bez wyjątku chce dla swoich bliskich kupić coś z czego naprawdę będą oni usatysfakcjonowani. Dlatego kiedy nabędziemy prezent dla partnera to w tym większym stopniu będzie zależeć nam na tym, żeby otrzymał on coś, z czego w stu procentach pozostanie usatysfakcjonowany. Nie będzie również zadziwiające, iż nad takimi prezentami spędzimy więcej czasu, gdyż to oczywiste, że swoim bliskim chcemy dać to, co najlepsze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.