Rozliczanie PIT-u – najistotniejsze informacje

Obowiązkiem każdego podatnika jest złożenie zeznania rocznego. Rozliczenie PIT 2015, tak jak rozliczenie z każdego roku, odbywa się według dokładnie określonych wytycznych. Jeśli stoisz przed tym wyzwaniem po raz pierwszy, powinieneś poznać najistotniejsze informacje, by niczego nie przeoczyć oraz pamiętać o terminach.
jak szybko rozliczyć PIT
Opracowanie: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze jest kilka rodzajów PIT-ów, w zależności od tego czy pracujemy na umowę o pracę bądź zlecenie, zarządzamy swoją działalność gospodarczą albo wykonujemy jeszcze inne działania, m.in. odpłatnie nabywamy i zbywamy papiery wartościowe. Musimy wypełnić właściwy formularz, wskazując na metodę uzyskiwania płac, inaczej wszystko pójdzie na marne, my zaś będziemy zobowiązani robić wszystkie kroki od początku. Aby mieć pewność, iż dobrze wybraliśmy, spytajmy księgowego albo wybierzmy się do Urzędu Skarbowego. Tam urzędnik wręczy nam należyty dokument i objaśni nam wszystkie niepewne dla nas sprawy. Nie każdy bowiem orientuje się, jak rozliczyć PIT. Szczegóły dotyczące tematu na https://www.pitax.pl/program-pit.

Kolejne tematy

Poproszeni goście na weselu

kuchnia
Opracowanie: David Wilson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wrocław stał się w ostatnim czasie dużą aglomeracją, gdzie postanawiają zapoczątkować własne dojrzałe życie zaprzestający naukę studenci. Ponieważ planują tam zamieszkać najczęściej młodzi obywatele kończący uczelnie, ich czas przyszły łączy się z tym rozwijającym się miastem.


Rzecz jasna można pójść do biura rachunkowego, lecz można też skorzystać z bezpłatnych programów online, jakie oszczędzają koszty całej procedury i umożliwiają nam wszystko zrobić samemu. Są łatwe w obsłudze, dlatego nie powinny sprawiać trudności nawet osobom, które na co dzień nie pracują przy komputerze. Wystarczy jedynie przyszykować sobie wszelkie wymagane informacje, a w kilkanaście min. wyślemy bądź wydrukujemy PIT. Należy pamiętać o terminach – jeśli przekroczymy ostatni dzień kwietnia, będziemy zmuszeni liczyć się z nałożeniem kar finansowych. Dlatego gdy dostaniemy dokumenty od naszych pracodawców, dobrze jest od razu zająć się formalnościami, a nie czekać na ostatni moment, kiedy kolejki są niebotycznie długie, a internetowe programy przeciążone, więc przestają prawidłowo funkcjonować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.