Język
Słowniki języków obcych
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Studiujmy języki obce

Mnóstwo młodych ludzi stawia sobie to fundamentalne pytanie: co chcę czynić w przyszłości? Odpowiedź na to nie będzie, niestety, taka prosta. Niejasności nasilają się, kiedy zbliża się okres maturalny i trzeba nareszcie podjąć tę ważną decyzję, na jakie studia pójść. Chociaż zawożąc dokumenty na konkretną uczelnię nie podpisujemy cyrografu, to jednakże warto właściwie przemyśleć ten wybór, by następnie nie marnować najpiękniejszych lat.
tłumaczka przysięgła
Opracowanie: Republic of Korea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Rozstrzygamy czy zasadne jest zostać tłumaczem przysięgłym

Obecnie w dobie niezwykle szybko postępującego procesu globalizacji można poczuć, iż świat się kurczy. Różne kraje łączą się ze sobą milionami zależności i umów gospodarczych, ma miejsce niezwykle prężny rozwój handlu, odbywającego się nawet na bardzo duże odległości.
apteka
Opracowanie: Memorial Serra da Mesa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wydział filologiczny - specjalizacja marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, młodzi uczniowie muszą dokonać wyboru życiowego, jednego z najtrudniejszych. Większość z nich decyduje się na rozpoczęcie studiów, niestety często określenie kierunku przyprawia ich o ból głowy. Studia techniczne, Uniwersytet czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej koniunkturze ekonomicznej, żaden z kierunków nie daje nam stu procentowej pewności na znalezienie miejsca zatrudnienia.
Tłumacz

Tłumacz – w jakiej sytuacji może nam być niezbędny? Jak znaleźć tego najlepszego i najbardziej kompetentnego? Komu warto zaufać?

Załatwiasz jakieś sprawy z firmą z zagranicy? Masz tam kontrahentów? A może planujesz się zatrudnić w niniejszym miejscu? W takim razie zapewne odbywasz rozmowy w obcym języku – z racji jego popularności prawdopodobnie jest to angielski. Dzisiaj jest on tak powszechny, iż chyba prawie każdy zna go chociaż w małym stopniu.
praca tłumacza
Opracowanie: ActuaLitté
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Niezbędne w dzisiejszych czasach – znajomość języków obcych

W nowoczesnych czasach, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi tłumaczy języków obcych, coraz większa ilość osób zajmuje się świadczeniem takich właśnie profesjonalnych usług. Jak wiadomo komunikacja międzynarodowa stała się w ostatnich latach niesłychanie obowiązująca, szczególnie w zakresie prowadzenia firmy, lub kupowania jakiegoś sprzętu skutkiem tego warto uczyć się języków obcych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.