Projekt i koszta wykonania przyłącza gazowego

By stać się szczęśliwym odbiorcą gazu, trzeba, spełnić listę wymagań precyzyjnie wyznaczonych poprzez jego dostawcę oraz przepisy prawa budowlanego i energetycznego.


Zrealizowanie przyłącza gazowego może trwać do pół roku, dlatego należy zacząć działanie odpowiednio wcześniej.


Podpowiadamy, co musi mieścić projekt przyłącza. Projekt przyłącza gazowego musi zostać zrobiony przez osobę mającą uprawnienia do projektowania instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych. Jeśli sami zajmujemy się organizowaniem wszelakich formalności, możemy zwrócić się do gazowni o wskazanie takiej osoby. W ten sposób najczęściej udaje się uniknąć potencjalnych kłopotów z potwierdzeniem projektu przez gazownię. Jeżeli gaz ma zostać doprowadzony do budynku, w którym przedtem nie przewidziano gazowej instalacji, projekt musi obejmować swym zakresem przyłącze gazowe jak także wewnętrzną instalację gazową. Jeśli przebieg kanałów a także punktu odbioru gazu w budynku zostały oznaczone w projekcie architektoniczno-budowlanym, wystarczy wykonać jedynie projekt przyłącza.


fotograf weselny
Opracowanie: Tree Media & Extensions Rahul de Cunha
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Dobre zamki a także drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?

Ławka w parku
Opracowanie: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli nasz dom albo wejście do niego nie bywa właściwie widoczne z ulicy, złodziej może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. Poza tym nie ma konieczności męczyć z zamkiem oraz trwałymi drzwiami.


Projektant instalacji gazowej jest zobowiązany do spełnienia wymagań stawianych przez dostawcę gazu, sprecyzowanych w „Warunkach przyłączenia do sieci gazowej”. Roboty możemy zlecić firmie mającej licencję gazowni, która zajmie się całością robót – od rozbudowy sieci, przez zrealizowanie przyłącza i instalacji na terenie posiadłości, aż po rozprowadzenie kanałów w mieszkaniu.


Zakłady gazownicze mają spisy licencjonowanych podwykonawców uprawomocnionych do prowadzenia prac przy sieci gazowej. Do zrobienia instalacji na posesji i w budynku możemy również wybrać firmę z rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy.
03-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.