Profile wykonane ze stali

Ostatnio bardzo popularne stały się budowle z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niedroga i nieskomplikowana metoda budowania ścian w budynkach czy obniżania sufitów. Tego rodzaju płyty można niewielkim kosztem formować w dowolny sposób, bez użycia specjalistycznych przyrządów, przycinając je do potrzebnych rozmiarów i form.
Fragment budynku
Opracowanie: Trevor Cummings
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Budowlanym hitem w ostatnim czasie jest też sklejka, którą przycina się na zamówienie do dowolnych, nawet skomplikowanych kształtów dzięki maszynom CNC. Z tworzywa tego można budować zaawansowane budowle, elementy umeblowania i inne. W tego rodzaju budownictwie najważniejsza jest jednak metoda używania tego rodzaju płyt, zwłaszcza przy obniżaniu sufitów i konstruowaniu ścian wewnątrz budynku – mocuje się je na charakterystycznych, łatwych w kształtowaniu i lekkich listwach ze stali.

Kolejne tematy

Energooszczędność dla ciebie oraz na każdą kieszeń.

Plakat
Opracowanie: Mehr Demokratie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz mieć energooszczędny budynek, może być to coraz bardziej prawdopodobne. Wszystko dzięki temu, iż technologia się rozwija.


Dobrze jest mieć w domu baterie słoneczne, ponieważ znacząco obniżą one koszty zużycia prądu, jak również przyczynią się do troszczenia się o środowisko.


Konstrukcje ze stali Tzw. profile stalowe są niedrogie i proste w kształtowaniu. Można z tych elementów konstruować
Most wykonany ze stali
Opracowanie: Hefin Owen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
np. stelaże do obniżania sufitów, do których bardzo łatwo przymocować regipsy za pomocą wkrętów. Dzięki szerokiej gamie profili, można za ich pomocą tworzyć najróżniejsze konstrukcje (http://konstrukcje-reklamowe.pl/) o zróżnicowanych wykorzystaniach, w niektórych profilach można nawet poprowadzić przewody elektryczne czy inne kable – przykładowo od Internetu czy telewizji. Profile okrągłe umożliwiają prowadzenie w ich środku również rur wodnych. Dzięki konstrukcji wykonanej z prostej w kształtowaniu stali, wszelkiego rodzaje profile można formować do wymaganych rozmiarów za pomocą profesjonalnych nożyc do metalu. Nożyce tego rodzaju można nabyć w każdym sklepie z narzędziami. Połączenia kątowe można konstruować za pomocą piły kątowej z właściwą tarczą, którą także można nabyć w sklepie z narzędziami.

Moda z Ameryki
Moda na konstrukcje opierające się o stelaże ze stali przywędrowała na kontynent z USA. Tam, ze względu na większe ryzyko huraganów i anomalii pogodowych, konstruuje się domy jednorodzinne z tanich tworzyw izolowanych specjalnymi tworzywami termoizolacyjnymi, z wykorzystaniem których okres zimowy w takich domach nie jest uciążliwy. Dzięki niskim kosztom wykonania konstrukcji, zaadaptowały się one też na terenie Europy. W odróżnieniu jednak od Stanów, w Europie konstrukcje opierające się na profilach ze stali wykorzystuje się w budownictwie wewnętrznym – na przykład pozwala to w znaczny sposób obniżyć koszty zaadaptowania strychu.
28-11-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.