Profile wykonane ze stali

Ostatnio bardzo popularne stały się budowle z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niedroga i nieskomplikowana metoda budowania ścian w budynkach czy obniżania sufitów. Tego rodzaju płyty można niewielkim kosztem formować w dowolny sposób, bez użycia specjalistycznych przyrządów, przycinając je do potrzebnych rozmiarów i form.
Fragment budynku
Opracowanie: Trevor Cummings
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Budowlanym hitem w ostatnim czasie jest też sklejka, którą przycina się na zamówienie do dowolnych, nawet skomplikowanych kształtów dzięki maszynom cnc (zobacz: Numerika Wrocław). Z tworzywa tego można budować zaawansowane budowle, elementy umeblowania i inne. W tego rodzaju budownictwie najważniejsza jest jednak metoda używania tego rodzaju płyt, zwłaszcza przy obniżaniu sufitów i konstruowaniu ścian wewnątrz budynku – mocuje się je na charakterystycznych, łatwych w kształtowaniu i lekkich listwach ze stali.

Konstrukcje ze stali Tzw. profile stalowe (http://ssab.com/pl/Investor--Media/Media/Produkty-i-Rozwizania---Nowoci/Product-and-Solutions-news-page/?itemid=1305459/) są niedrogie i proste w kształtowaniu. Można z tych elementów konstruować
Most wykonany ze stali
Opracowanie: Hefin Owen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
np. stelaże do obniżania sufitów, do których bardzo łatwo przymocować regipsy za pomocą wkrętów. Dzięki szerokiej gamie profili, można za ich pomocą tworzyć najróżniejsze konstrukcje o zróżnicowanych wykorzystaniach, w niektórych profilach można nawet poprowadzić przewody elektryczne czy inne kable – przykładowo od Internetu czy telewizji. Profile okrągłe umożliwiają prowadzenie w ich środku również rur wodnych. Dzięki konstrukcji wykonanej z prostej w kształtowaniu stali, wszelkiego rodzaje profile można formować do wymaganych rozmiarów za pomocą profesjonalnych nożyc do metalu. Nożyce tego rodzaju można nabyć w każdym sklepie z narzędziami. Połączenia kątowe można konstruować za pomocą piły kątowej z właściwą tarczą, którą także można nabyć w sklepie z narzędziami.


Kolejne tematy

Energooszczędność dla ciebie oraz na każdą kieszeń.

Plakat
Opracowanie: Mehr Demokratie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz mieć energooszczędny budynek, może być to coraz bardziej możliwe. Wszystko dzięki temu, iż technologia idzie do przodu.


Dobrze jest posiadać w budynku baterie słoneczne, gdyż znacząco obniżają one koszty zużywania energii elektrycznej, a także przyczynią się do dbania o środowisko.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.