Prawa należące się klientom samolotów

Latanie samolotem jest niezwykle komfortowym sposobem podróżowania. O ile rzecz jasna dużo zależy od tego, jaką klasą się leci, to metoda ta za każdym razem jest bardzo szybka. Za pomocą samolotu można być o wiele szybciej w odległym kraju niż przebywając tę osległość na przykład za pomocą samochodu. Współczesne samoloty są bardzo szybkie, a do tego bezpieczne. Wiele osób czuje obawę przed lataniem, jednak trzeba pamiętać, że katastrofy lotnicze zdarzają się naprawdę bardzo rzadko.
samolot
Opracowanie: Phuket@photographer.net
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tak naprawdę jest o wiele wyższe prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadku samochodowym niż lotniczym. Z tej przyczyny coraz większa liczba ludzi się ośmiela i lata samolotami. Spory wpływ na wzrost popularności lotów miało także stopniowe obniżenie cen biletów lotniczych. Poza tym w obrębie Europy wykonalne jest przedostawanie się przez granice wyłącznie z dowodem osobistym, co znacznie ułatwiło przemieszczanie się . Wsiadając do maszyny dobrze jest znać nie tylko swoje obowiązki jako pasażera, ale także należące się prawa.

Prawo do poinformowania i opieki Przy okazji odbywania podróży samolotem można niekiedy spotkać się z nieoczekiwanymi okolicznościami. Biorą się one z różnych elementów, takich jak przykładowo niekorzystne warunki pogodowe. Na przykład bardzo gęsta mgła może uniemożliwić start samolotu lub jego lądowanie. Klienci przede wszystkim mają prawo do bycia informowanymi przez przedstawicieli linii lotniczych na bieżąco. Poza tym bywa, że klienci muszą pozostać na lotnisku czekając na start maszyny. Jeżeli takie oczekiwanie jest bardzo długie, linie lotnicze muszą zapewnić opiekę pasażerom.

Uzyskiwanie odszkodowań Czasami zdarza się, że klienci nie są zadowoleni z usług oferowanych przez linie lotnicze. Powodów może być dużo, jedną z nich jest skierowanie pasażerów do niewłaściwej klasy. W takich i innych sytuacjach klienci nierzadko starają się o odszkodowania od firmy (-> więcej). By otrzymać więcej informacji w tej kwestii wystarczy w Internecie wyszukać przykładowe hasło „odwołany lot odszkodowanie”. Kwoty takie mogą być zróżnicowane, ich wysokości zależą od określonego przypadku, ale także od regulaminu ważnego w określonych liniach lotniczych.


Kolejne tematy

Należy się dowiedzieć jak wygląda zakładanie firmy i zewnętrzne usługi księgowe

Zakładanie firmy
Opracowanie: U.S. Army Alaska (USARAK)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, że zakładanie firmy wymaga troszkę czasu

Czujemy że już dość spełniania czyichś poleceń i pracowania dla kogoś? Jeśli tak, to trzeba się namyślić, czy nie moglibyśmy założyć własnej firmy, gdzie będziemy pracować dla siebie oraz na siebie.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.