Pomysł na firmę - uruchamiamy firmę transportową

Chociaż na rynku nie brak firm proponujących usługi transportowe, w owej branży ciągle możesz wiele zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wypracować kontakty. Jeśli to zrobisz, bez trudu zarobisz miesięcznie sześć tys.
zł.


Kolejne tematy

Projektowanie i tworzenie stron internetowych – idealny sposób na reklamowanie oraz rozpowszechnianie swojej firmy.

Strona www
Opracowanie: Maria Elena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardzo dużo ludzi zaczyna tworzyć własne zakłady. Obywatele nie chcą już stale pracować dla kogoś tylko na Swój rachunek i samemu być sobie szefem nie będąc zależnym od innych. W związku z dużą konkurencyjnością muszą oni stosownie swoją firmę wypromować.


To świetny projekt na własny biznes przede wszystkim dla osób, jakie mają już praktykę w specjalizacji transportowej. Choć nie jest ono konieczne, z całą pewnością ułatwi ci początek. Na początku przedsiębiorstwo możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednak na to, że czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz również rozporządzać większą kwotą gotówki, jaka będzie ci potrzebna na stosowne zabezpieczenia oraz opłaty. Pomimo iż przedsiębiorstw transportowych jest na rynku względnie dużo, usługi transportowe to ciągle intratny interes, w tejże branży wciąż można wiele uczynić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wyrobić kontakty. Mając grupę stałych klientów, możesz wypracować nawet 6 tys. zł miesięcznie. Ogromny wpływ na koszta prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają ceny paliw. Ostatnimi czasy są one całkiem wysokie i nie zapowiada się na to, aby miały spadać. Dobrze jest o tym pamiętać, opracowując biznesplan.


firma
Opracowanie: Emiliano García-Page Sánchez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
firma
Opracowanie: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli w firmie będziesz mieć wyłącznie auta o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to wystarczy prawo jazdy (zobacz również testy na prawo jazdy) kategorii B jak też rejestracja działalności. Jednak gros firm transportowych wykorzystuje cięższe wozy, powyżej 3,5 tony. W podobnym wypadku każdy kierowca powinien mieć prawo (zobacz prawnik it) jazdy kategorii C albo C+E, ewentualnie D na autokary. Mało tego czeka cię kłopotliwe załatwienie należytych pozwoleń jak też uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz złożyć wniosek o licencję na praktykowanie krajowego przewozu drogowego osób albo przedmioty jeżeli ma być to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego. Do wniosku musimy dołączyć poświadczenie o niekaralności a także certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy bądź osób, polski albo międzypaństwowy.
Obowiązek certyfikacji tyczy się nie wyłącznie kierowców, ale również przewoźników, a więc kierownictwa jednostki. Przynajmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym powinna posiadać powyższy dokument. Jeśli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tu analogiczne zasady.
18-10-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.