Ogrzej swój dom przed morźnym okresem

Współcześnie, coraz więcej osób w Polsce porywa się na wybudowanie własnego domu. Nic w tym dziwnego, kraj się wzbogaca, dzięki temu znacznie większy odsetek obywateli stać na tego typu inwestycję.


okna
Opracowanie: Daniel Oines
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Lecz należy pamiętać, aby w takim razie zainwestować w systemy cieplne. Także jeżeli zamieszkujesz domostwo postawione dziesiątki lat temu, warto unowocześnić je pod tym kątem.


Jak większość z nas wie, mnóstwo ciepłego powietrza ucieka sufitem, zatem dobrą lokatą okaże się skuteczna izolacja poddasza pianką. W momencie kiedy właśnie budujemy nowy dom, taki proceder trzeba przeprowadzić od strony zewnętrznej. Jeszcze przed wyłożeniem dachówek, powierzchnię trzeba pokryć nowoczesnym tworzywem, który z jednej strony zachowuje ciepło wewnątrz domu, z drugiej zaś pozwala oddychać ścianom. Gdy jednak odnawiamy starszy budynek, piankę trzeba zainstalować wewnątrz domu, nie tylko na poddaszu, ale także w miarę możliwości na obszarze wszystkich ścian. Wówczas skutecznie zatrzymamy ciepłe powietrze wewnątrz domu.


Kolejne tematy

Jak odnaleźć dobrą oraz porządną firmę, która przeprowadzi w należącej do nas firmie przeszkolenie BHP?

szkolenia bhp warszawa
Opracowanie: Krzysztof Belczyński
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pracownik dowolnej firmy musi zostać do tej roboty stosownie przygotowany. Być może ta działalność to jego marzenie, ale wszakże należy rozumieć co do czego i po co.


Jednak izolacja poddasza pianką nie będzie jedyną metodą na zaoszczędzenie środków na grzanie w okresie zimy. Priorytetem tutaj będą na pewno odpowiednie okna. Obecnie, w większości firm specjalistycznych, możemy znaleźć takie wykonane z PCV. Jako że będzie to produkt dość popularny, jego cena będzie z pewnością bardzo przystępna. Jednak kiedy będziemy nabywać okna, warto zakupić te z systemem mikrowentylacji. Dzięki temu różnice temperatur w zimowe dni, nie będą wywoływały powstawania pleśni na naszych ścianach.


Jeżeli decydujemy się na inwestycję w dom, niekiedy warto wydać nieco więcej pieniędzy, aby w efekcie zaoszczędzić je na kosztach grzania. W takim wypadku, wskazana będzie izolacja poddasza pianką a także montaż odpowiednich okien. Dzięki temu, koszty zimą zostaną zmniejszone do minimum, a nasze gospodarstwo będzie bardziej ekologiczne.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.