Muzyka łagodzi obyczaje!
koncert
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/

Zespół muzyczny musi dbać o jakość instrumentów

Odsłuchujemy płyty oraz jesteśmy zaskoczeni jej niesamowitym dźwiękiem, z drugiej strony jesteśmy na koncercie i dostrzegamy, iż to wszystko brzmi jeszcze wspanialej. W dodatku niesamowite w tym wszystkim jest to, że na koncertach dba się nie tylko o samodzielną muzykę, ale również i o otoczenie artystów, tak żeby wszystko przyciągało nasz wzrok i zatrzymywało go na scenie. A dzieje się tak przede wszystkim przez to, iż muzycy dokładają naprawdę ogromnych starań do tego, by jak najmocniej zachwycić swoich słuchaczy.
muzycznie
Opracowanie: Urko Dorronsoro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, rozwesela życie a także sprawia wesołość swoim pogodnym brzmieniem.

Muzyka góralska posiada wiele łączących cech z muzyką innych rejonów Polski. Jej twórcy są anonimowi i powstaje spontanicznie, wynika z życia codziennego, z naturalnych potrzeb i instynktów artystów oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom najbliższe - o umiłowanych Tatrach, przygodach zbójników i o kłusowniczych wyprawach lub po prostu składa się z żartobliwych piosenek. Nie mogło zabraknąć w niej motywów miłosnych, czy przegadywania się chłopca z dziewką.
dżinsy
Opracowanie: Erich Ferdinand
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Odzież muzyczna powinny być oferowane osobno dla każdego nurtu muzycznego

Absolutnie każdy, kto faktycznie bardzo lubi którykolwiek styl muzyczny bez wątpienia chciałby w jak największym stopniu połączyć z nim całe swoje życie codzienne. Dlatego też właśnie na pewno ucieszy nas fakt, że obecnie w sklepach możemy się spotkać z ogromnym wręcz wyborem chociażby specjalnej odzież przeznaczonej właśnie dla miłośników wybranych gatunków muzycznych. Zdecydowanie warto zainteresować się takimi produktami odrobinę bliżej, ponieważ trzeba tylko wybrać wśród nich coś rzeczywiście dla siebie idealnego, aby móc za ich pomocą w znacznym stopniu urozmaicić cały swój wygląd zewnętrzny. Rzeczy takie jak chociażby spodnie rock, metal, rap, hip-hop nie kosztują równocześnie nawet szczególnie wiele, a ponadto są one tak powszechnie dostępne, że nikt z nas nie będzie miał jakichkolwiek kłopotów ze znalezieniem wśród nich właśnie tego, co tylko go zainteresowało.
Guns n Roses
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/

Niby jakie są największe atuty słuchania muzyki?

Muzyka tak naprawdę w obecnej formie towarzyszy nam od stosunkowo niedługiego okresu czasu, ale naturalnie trudno nie pamiętać, że i niegdyś, zanim wymyślono elektryczność ludzie mogli się raczyć muzyką. Może za dawnych lat muzyka głębiej na nas działała?
Zestawy słuchawkowe Sweex
Opracowanie: Sweex
Na podstawie danych z: Sweex

Muzyka z Islandii jest genialna

Co prawda często się mówi, że o gustach nie ma sensu dyskutować, bo tak czy siak takowe dysputy do niczego dobrego nie mogą doprowadzić, to jednakowoż można w zasadzie pokusić się o krótką dysputę na temat gustów. A więc jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały wypuszczone na rynku fonograficznym są faktycznie godne zainteresowania?
Bęben djembe
Opracowanie: Shunichi kouroki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W istocie nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale także ją kreujmy!

Słuchanie muzyki ma na pewno wiele uroku. Przecież bardzo trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie bez ulubionych muzyków: mamy odmienne upodobania muzyczne, ale to co nas łączy to ogromna miłość do dźwięku.
Nuty muzyczne
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/

Historia popularnych instrumentów dmuchanych

Wiele instrumentów, szczególnie należących do kategorii instrumentów dętych miewa swoją przeszłość związaną z armią bądź rycerstwem. Używano ich do ostrzegania przed nieprzyjacielem, zwabiania albo płoszenia zwierza, świętowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.
gitara klasyczna
Opracowanie: Natasia Causse
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Mandoliny

Gitary elektryczne to dziś sprzęt bardzo przydatny, każdej osobie, jaka marzy o założeniu własnego zespołu hardrockowego. Są one dosyć łatwe w obsłudze oraz nie wymagają jakiś cudnych zdolności technicznych. Tego typu instrumenty muzyczne w genialny sposób mogą umilić każdemu czas i pomóc się zrelaksować, a również zaistnieć na arenie muzycznej. Ilość potencjalnych zmagań i programów dla amatorów- muzyków jest ogromnie znaczna, z tego powodu każdy odszuka tu coś właśnie dla siebie. Gdzie jednak kupować takiego rodzaju gitary jak również jak je skutecznie wybrać – to pytania, jakie czasem zaprzątają głowę dużej ilości osób nie najlepiej zorientowanych w propozycjach muzycznych urządzeń jak również wielorakich sklepików znajdujących się na terenie całego kraju.
studio
Opracowanie: madassy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie kroki musi uczynić debiutujący muzyk pragnący zaistnieć na scenie?

Każdy z nas świetnie wie, ze muzyka stanowi niezwykle znaczący element naszej powszedniości. Można śmiało zaryzykować określeniem, że rozległa część naszego społeczeństwa całkowicie nie wyobraża sobie działania w otaczających realiach bez jej regularnego słuchania. Niemniej jednak nasza aktywność w strefie muzycznej nie ogranicza się wyłącznie do bezczynnego słuchania. Okazuje się bowiem, że niektórzy z nas posiadają umiejętności jej tworzenia.
koncert zespołu rockowego
Opracowanie: Julie Vazquez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakim sposobem znaleźć ćwiczenia na gitarę?

Młodzi adepci gitary zawsze zastanawiają się nad tym, od jakich utworów rozpocząć naukę i na jakich utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się profesjonalnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nauka określonych piosenek albo ich fragmentów jest jedynie jakimś etapem w edukacji. Ugranie sprawnie jakiegoś fragmentu utworu może naturalnie być niezmiernie nakręcające jednak trzeba pamiętać również o tym, że rzeczywiście istotną rzeczą jest również praca nad sprawnością techniczną oraz świadomym zgłębianiu teorii muzyki.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.