Nowoczesne metody produkowania energii elektrycznej z innych źródeł - sprawdź, czy jest to możliwe!

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest dbanie o aktualny stan środowiska. Jeśli Ty również masz na sercu stan polskiej ekologii, wówczas zdecydowanie nieraz słyszałeś o nowoczesnych źródłach pozyskiwania energii elektrycznej - przykładowo za pomocą przetworzenia energii słonecznej.
Czy jednak jest to w ogóle możliwe w polskich warunkach klimatycznych?


Pozyskiwanie energii ze słońca


pomiary
Opracowanie: wiktor jedrzejczak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeżeli chcesz mieć w swoim domu energię elektryczną produkowaną z energii słonecznej, wtedy oczywiście musisz zastanowić się nad tym, czy zainstalować w swoim domu kolektory fotowoltaiczne. Zazwyczaj instaluje się je na dachach domu - wtedy są one zwykle najbardziej eksponowane na słońce i dzięki temu są w stanie czerpać jak najwięcej energii słonecznej. Kolektory fotowoltaiczne, co ważne, są w stanie czerpać energię słoneczną również w dniach gdy gołym okiem wydaje nam się, że słońce nie świeci. Nawet w typowo pochmurne dni do Polski docierają promienie słoneczne, co na pewno nie zawsze wystarczy do zasilania całego mieszkania energią słoneczną, jednakże zazwyczaj wystarczy na główne potrzeby.


autobus
Opracowanie: Kvadra
Na podstawie danych z: Kvadra


Ile to kosztuje?


Zwykle wydaje nam się, iż systemy fotowoltaiczne są niesamowicie kosztowne. Jeśli jednak się na to zdecydujesz, wówczas na pewno po wielu latach okaże się, że w długiej perspektywie jest to bardzo opłacalne.
W współczesnych czasach systemy fotowoltaiczne nie są jeszcze mocno rozpowszechnione, co z pewnością także wpływa na to, że ich cena na razie nie spada. Jeżeli jednak chcesz, żeby Twój dom był ekologiczny, wówczas powinieneś zdecydować się na pozyskanie energii z innych źródeł.
17-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.