Niesłychana technologia 3D - zdjęcia przyszłości

Współczesna technologia oferuje w dziedzinie fotografii niewiarygodne perspektywy. Ilustracją tego są zdjęcia 360 stopni. Przedstawiają w bardzo interesujący sposób fotografię i zrobiły się niebywale modne w różnych dziedzinach. Nie tylko profesjonaliści mogą już wykonywać takie kadry, lecz też amatorzy.

robienie zdjęć w mieście
Opracowanie: Fredrik Rubensson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na wstępie trzeba objętość, czym są zdjęcia 360 stopni (wytłumaczone na stronie Otóż jest to możliwość zaprezentowania dużej powierzchni. Zdjęcie, któreZdjęcie (więcej w temacie)no z więcej niż z dwóch fotografii w świecie cyfrowym nosi miano fotografii panoramicznej. Istnieje kilka typów zdjęć panoramicznych.

Podobne dane są tu - więcej zobaczysz na stronie (https://tectel.pl/pl/kopie-bezpieczenstwa/), którą też warto odwiedzić. Oczywiście jeśli omawiana tematyka jest dla Ciebie użyteczna.

Do bardzo spopularyzowanych zaliczyć można panoramy sferyczne czy panoramy dookólne. Żeby zrobić dobrej jakości fotografię panoramiczną, powinno się dysponować odpowiednim aparatem.

Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Ważny jest teleobiektyw, który powinien być szerokokątny, co daje najlepsze możliwości. W robieniu tego rodzaju fotografii przydarza się sytuacja zwana błędem paradoksalnym. Tworzy się wówczas, kiedy fotografujący robi następne zdjęcia z innej perspektywy. Rozwiązaniem jest utrzymanie sporej odległości osoby fotografującej w odniesieniu do obiektów. Przydatny okaże się tu statyw z głowicą szerokokątną. Ważnym kryterium jak najlepszego zdjęcia panoramicznego jest punkt wspólny dla wszystkich zrobionych fotografii. Wówczas nie będzie problemu z obróbką danych w programie przeznaczonym do tego gatunku fotografii. Oczywiście pamiętać należy o świetle i balansie bieli, które powinny być identyczne od początku sesji. Będąc przy oprogramowaniu, należy wspomnieć o istniejących aplikacjach, jakie użytkowane są do stworzenia zdjęć panoramicznych. Rynek oferuje sporo programów, jakie są bardzo intuicyjne i nie stwarzają trudności w użytkowaniu.


Kolejne tematy

Kto chce w tym roku pojechać nad Morze Bałtyckie, winien już teraz zacząć szukać noclegu

Morze Bałtyckie
Opracowanie: Jörg Schubert
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wakacje już za pasem, zatem najwyższy czas na szukanie właściwego miejsca na spędzenie dni wolnych od obowiązków służbowych. A kiedy weźmiemy ze sobą nasze dzieciaki, to wybrane miejsce musi być dla nich w miarę atrakcyjne. Ci z nas, którzy są zameldowani na południowym wschodzie kraju, z chęcią zmienią klimat oraz pejzaż i pojadą na wakacje nad polskie morze.

A co z fotografiami w 3D? Może najpierw krótka ich definicja - zdjęcia w 3D powstają, gdy dwa samodzielne obrazy są dedykowane dla każdego oka. Wówczas otrzymujemy efekt 3D (przykłady). Taką możliwość mamy już w aparatach fotograficznych, które obsługują tą technologię. Nie trzeba tu żadnych dodatkowych rekwizytów. Trzeba tylko włączyć tryb w aparacie i zrobić fotografię tak jak w zwykłej opcji panoramy. Wynik trójwymiaru będzie widzialny na urządzeniu, jaki posiada opcję wyświetlania tego rodzaju obrazów - np. telewizor. Są to niesamowite efekty, które sprawią wiele frajdy.
19-08-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.