Nauka języków - gdzie to robić umiejętnie?

Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być systematycznym i cierpliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja przedstawię Wam moje „sposoby", które stosowałam podczas nauki języków. Po prostu przenigdy nie ufałam wyjątkowym sztuczkom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.
hiszpańskie miasteczko
Opracowanie: Jose A.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jasne jest, że do nauki konieczne są jakieś książki lub innego rodzaju materiały. Zakres proponowanych podręczników, samouczków, kursów a także przeróżnych innych pomocy naukowych jest ogromny a co ważne zróżnicowany w zależności od języka.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/), którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

Powinno się jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Klient musi mieć czas, żeby dowiedzieć się, czego potrzebuje. () Jeśli musicie zacząć naukę całkiem nowego języka rozpocznijcie od kupna jakiegoś samouczka, który w swojej postaci a także konstrukcji będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. kupcie taki, który będzie według was dobry w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie etap. Na spokojnie można przecież korzystać ze zawartości internetowych. Złą metodą jest nabywanie dużej ilości książek. To nic innego jak prokrastynacja, czyli odwlekanie w czasie zaczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej profesjonalne niszczenie dokumentów na ten temat - informacje będą na pewno niesamowicie fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Nabywają stertę książek i są święcie przekonani, że szykują do zaczęcia nauki. Głównie starają się oni opóźnić moment, w którym rzeczywiście wezmą się do pracy - z reguły moment ten nie pojawia się. Czytaj więcej: strona internetowa.

Kolejne tematy

Jaki prezent będzie najfajniejszy dla Twojego dziecka z okazji najbliższych urodzin? Kilka pomysłów!

prezent
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie danych z: sxc.hu
Jeżeli nie masz właśnie pomysłu na podarunek, który będzie odpowiedni dla Twojego nastoletniego dziecka, wtedy z pewnością dobrze trafiłeś - oto kilka inspiracji dotyczących tego, co teraz jest popularne i co niemalże każde dziecko pragnęłoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z podarunków, które ucieszą chyba każdego nastolatka są z pewnością gry komputerowe. Pamiętaj jednakże, aby zawsze wybierać konkretne tytuły z głową - tak żeby wspomagały rozwój Twojego dziecka, a nie odwrotnie.


Innymi słowy – na początku nauki nowego języka nabądźcie sobie jeden tradycyjny oraz zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej znaczy więcej. Powinno się również zainwestować w słowik jednojęzyczny, bowiem trzeba samodzielnie domyślać się, co dane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam podany.


hiszpański
Opracowanie: Map of the Urban Linguistic Landscape
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu czytanie książek w danym języku a także słuchanie filmów. Ciekawą rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w danym języku. Nadchodzi to całkowicie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka jakiegokolwiek języka będzie dużo łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z chęcią. Im więcej wymagań tym słabsze efekty.
12-01-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.