Podstawowe rodzaje i odmiany drzwi stosowanych wewnątrz, wykorzystanie ich w domach i mieszkaniach

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia mieszkań i domów są drzwi. Dzielą się na dwie główne grupy, to znaczy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do chronienia wnętrza domu przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy wiatr, ale również przed nieproszonymi gośćmi będą służyć drzwi zewnętrzne.
serwis internetowy
Opracowanie: Peter Chovanec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ich odmian i rodzajów jest bardzo dużo, klienci wybierać mogą wśród drzwi wykonanych z drewna różnych gatunków, nieraz połączonego z szybkami, a oprócz tego pomalowanej lub pokrytej okleiną blachy. Zewnętrzne drzwi przeważnie grubsze i solidniejsze, właśnie z powodu ich przeznaczenia. Jeśli mają mieć dobre właściwości przeciwwłamaniowe, to muszą mieć odpowiednie zamki oraz wzmocnienia. Obowiązkowa jest grubsza blacha chroniąca przed przecięciem, antywyważeniowe bolce i porządne zawiasy. Dobrze jest także użyć atestowanych zamków, jakie stanowić będą przeszkodę dla włamywaczy. No i rzecz jasna bez względu na parametry drzwi (kliknij, zobacz, sprawdźsprawdź przykłady). Oferowane są one w kilku wersjach uzależnionych od wykorzystania. Spotykanymi najczęściej są zwykłe, tradycyjne drzwi otwierane, montowane w futrynie.


Kolejne tematy

Planszówki - najlepszy upominek pod choinkę!

Zakupy online
Opracowanie: Serge Kij
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy tylko kończą się Zaduszki, w każdym sklepie udostępniane są świąteczne ozdoby, mające na celu wywołanie przyjemnego nastroju. Dzięki czemu, już od początku listopada możemy zakupić wszelkie ozdoby spod znaku czerwieni zieleni, a także zacząć interesować się prezentami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.