Na co można być narażonym ze strony zatrudnianych pracowników w czasie prowadzenia firmy.

Prowadząc swoją firmę nie można uniknąć zatrudniania jakiś osób. Pewnie większość z nich będzie rzetelna i uczciwa, lecz zdarzają się osoby, u których z tą rzetelnością bardzo różnie bywa.


Facebook login
Opracowanie: Linux Screenshots
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeśli będzie się to tylko objawiać to niewywiązywaniem się z powierzonych obowiązków, to pół biedy. Ale przytrafiają się sytuacje, kiedy pracownicy wykorzystują wyposażenie firmy do swoich potrzeb, na przykład korzystając w nieodpowiedni sposób z urządzeń biurowych albo samochodów.

Hej, sprawdź to skleposwietlenie.pl, jeśli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Dużym problemem są również kradzieże, a te niestety również zdarzają się dość często. Jeśli ktoś wyniesie do domu parę kartek papieru, to może wielkiego problemu nie będzie, lecz zniknięcie części czy urządzeń za kilka tysięcy odczuwalne już będzie. Z tego też powodu wielu przedsiębiorców zaczyna sięgać po zaawansowane sposoby kontroli swojego majątku, dzięki czemu ich interesy są lepiej ochraniane.


Kolejne tematy

Firmy zajmujące się pracami rozbiórkowymi

rozbiórka budynku
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Kiedy budujemy jakiś budynek, pewnie zakładamy, że jeszcze przez wiele lat owa budowla będzie nieustannie stała. Dobrze, w końcu należy być życiowym optymistą - takowi ludzie żyją o wiele dłużej! Jednak bardzo często zachodzi również do wyburzeń budynków. Jeśli nie wchodzi w rachubę bardzo stary budynek, to tak naprawdę nie ma najmniejszego problemu. Wcale nie musimy uzyskać zezwolenia: a chciałbym napisać, iż za zniszczenie zabytkowego budynku może grozić sroga kara pieniężna.


system wizyjny
Opracowanie: Darron Birgenheier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


podnośnik
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jednym z często wykorzystywanych rozwiązań jest system wizyjny. Złożony on jest z kompletu kamer umieszczonych w wybranych miejscach, oraz Urządzenia do archiwizacji nagrań (systemy wizyjne na W wielu przypadkach takie systemy są jeszcze obsługiwane przez ludzi z ochrony, którzy na dużych ekranach mają podgląd na wszystko, co się dzieje na danym terenie. W razie konieczności można do takich nagrań sięgnąć i dokładnie sprawdzić, co się wydarzyło.


W wielu firmach używana jest również kontrola druku, dzięki której ma się dokładną orientację, kto i w jakich ilościach drukował (rekomendowana kontrola druku). Już sama świadomość istnienia takiego rozwiązania ogranicza w dużym stopniu ogranicza zapędy pracowników do wykorzystywania sprzętu w firmie.
02-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.