Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

W tym tekście głównie o muzyce z Islandii. Bo choć przeciętny Polak głównie słucha typowo amerykańskich oraz polskich piosenek, to jednakowoż na całe szczęście nie można powiedzieć, że bardziej egzotyczni wykonawcy są w kraju nad Wisłą najzupełniej deprecjonowani, niesłuchani.

Opracowanie: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest bądź co bądź mało rozchwytywana, ale na szczęście wcale nie jest aż tak słabo. Cieszy, iż w chociażby wrześniu w naszym kraju będzie grał Gus Gus - czyli fantastyczny zespół z Reykjaviku. W ogóle jest tak, że Reykjavik charakteryzuje się rewelacyjnym życiem klubowym, islandzkie bary mają nietypowy klimacik.

Mocno cieszy również to, że Gus Gus nie będzie występował wyłącznie w Stolicy, ale także we Wrocławiu czy Krakowie. Ogólnie tych miejsc będzie większa ilość, zatem islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie popularna, a przynajmniej wśród takiej trochę bardziej muzycznie rozsmakowanej publice (słuchaj hitów muzycznych kiedy i gdzie tylko chcesz: etniczna muzyka - pobierz nasz biuletyn: muzyka bez zaiksu - na płytach). Ogromne podziękowania dla Bjork, zapewne zdecydowana większość lekko ponadprzeciętnych fanów dobrej muzyki kojarzy ową islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona zawsze niemałe kontrowersje, choć oczywiście to nie były zwykłe kontrowersje, coś kiepskiego, robionego na siłę. I właśnie dzięki Bjork mroźna Islandia zdołała uzyskać niemałą estymę, powszechny szacunek wśród dziesiątek milionów osób na autentycznie całym świecie.

Powiedzmy tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemalże dziełem sztuki. Sporo ludzi tak czy siak nie akceptuje stylu Bjork - no i fajnie, w końcu któż powiedział, iż we wszystkich przypadkach nawet ktoś najwspanialszy nie musi być automatycznie uwielbiany przez każdego. Zapewne Bjork to nawet bardziej odpowiada...

To na sam koniec należy jeszcze nieco napisać o zapewne mało komu znajomemu muzykowi... Mowa o Asgeirze - chłopak ma tylko 22 lata, ale jego niezwykły styl powoduje, że w zupełności nie widać braku znacznego doświadczenia. Zresztą w sumie jego wiek jest wielką zasługą! A więc jeżeli któregoś z melomanów bardzo interesuje niesamowita, inna, aniżeli wszystkie inne muzyka, niech po prostu zdecyduje się sięgnąć po islandzką muzykę. Nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest naprawdę czymś niesamowitym, godnym polecenia (uzupełnij domową płytotekę w prawdziwe klasyki: muzyka dla dzieci na płytach).


Kolejne tematy

Spróbujmy odkryć nowe piosenki, inne gatunki

Bob Marley reggae
Opracowanie: Pedro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czy funkcjonowanie bez ulubionej muzyki jest tak naprawdę czymś możliwym? W sumie tak - przecież muzyka to nie woda, jakoś można przeżyć bez choćby codziennego słuchania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednak byłoby idealnie gdybyśmy nigdy nie byli zmuszeni tak jakby zrezygnować z przesłuchiwania muzyki.
26-09-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.