Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Teraz mogą oglądać bajki lub ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz oryginalną grafikę starszych jak i nowszych opowiadań.


gwiazdy
Opracowanie: sideways jdm
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


klient


Oprócz uniwersalnych form bajek mamy dziś do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Dodatkowo we współczesnych bajkach możemy znaleźć również obrazki zdobione po części jakimś materiałem zmieniającym fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników - przejdź.


disco
Opracowanie: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia


Kolejne tematy

Fototapety świetnie się sprawdzają w różnorakich miejscach

proces drukowania
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Niejednokrotnie drukujemy przeróżnego typu materiały oraz chcemy, by ich jakość była jak najwyższa. Dlatego właśnie tak istotne okazuje się być to, by wybierać dobre miejsca, które będą zajmować się takimi sprawami.


Gdy dziecko jest już znudzone oglądaniem w kółko tych samych bajkach, możesz poszukać na przykład bajki o dinozaurach i połączyć tym sposobem zabawne z nauką. Dzięki temu dziecko ma możliwość zobaczenia nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się sporo ciekawych, nowych rzeczy.


Kiedy przychodzi czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, dobrym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy popularnych także wśród dzieci aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook możemy puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastawić na sen. W wielu polskich sklepach można kupić wiele bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, skierowanych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego typu dostępne są zarówno w wersji klasycznej – papierowej, jak i audiobooka właśnie - bajki zasypianki.


Niektóre współczesne bajki wyposażone są także w specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, gdy dziecko może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to ważne lekcje dla każdego dziecka.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.