Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Teraz mogą oglądać bajki lub ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz oryginalną grafikę starszych jak i nowszych opowiadań.


gwiazdy
Opracowanie: sideways jdm
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


klient


Oprócz uniwersalnych form bajek mamy dziś do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany na tej stronie materiał, śmiało sprawdź dodatkowo pomocne omówienie - one również są warte uwagi.

Dodatkowo we współczesnych bajkach możemy znaleźć również obrazki zdobione po części jakimś materiałem zmieniającym fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników - przejdź.


Kolejne tematy

Fototapety świetnie się sprawdzają w różnorakich miejscach

proces drukowania
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Często drukujemy różnego rodzaju przedmioty i chcemy, żeby ich jakość była jak najlepsza. Z tego powodu właśnie tak istotne będzie to, aby wybierać dobre miejsca, które będą zajmować się takimi sprawami.


disco
Opracowanie: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia


Gdy dziecko jest już znudzone oglądaniem w kółko tych samych bajkach, możesz poszukać na przykład bajki o dinozaurach i połączyć tym sposobem zabawne z nauką. Dzięki temu dziecko ma możliwość zobaczenia nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się sporo ciekawych, nowych rzeczy.


Kiedy przychodzi czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, dobrym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy popularnych także wśród dzieci aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook możemy puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastawić na sen. W wielu polskich sklepach można kupić wiele bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, skierowanych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego typu dostępne są zarówno w wersji klasycznej – papierowej, jak i audiobooka właśnie - bajki zasypianki.


Niektóre współczesne bajki wyposażone są także w specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, gdy dziecko może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to ważne lekcje dla każdego dziecka.
03-11-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.