Kopalnia odkrywkowa Krobia – z jakiego względu zapoczątkowała liczne protesty okolicznych mieszkańców?

Polskie kopalnie są miejscami pracy dla naprawdę wielu górników, natomiast pozyskiwany w nich węgiel jest konieczny Polakom, między innymi do ogrzewania ich domów. Złoża węgla, jakie są dostępne w kraju czekają na wydobycie, z tego względu bardzo często powstają nowe kopalnie. Przykładem może być na przykład kopalnia węgla brunatnego, jakiej powstanie jest w planach na terenie gminy Krobia. Niestety, te plany wywołały protest okolicznej ludności. Z jakiego powodu?
Mining machine
Opracowanie: Marco Hamersma
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Głównym powodem jest obawa mieszkańców o jakość ich życia po powstaniu kopalni. Przede wszystkim, jako zagrożenie wskazują oni wpływ na środowisko naturalne, a co za tym idzie, również na zdrowie człowieka. W dodatku, sporo osób martwi się losami lokalnego rolnictwa, jakie jest jedną z najistotniejszych działalności zarobkowych w regionie. Założono dedykowany portal internetowy prowadzony przez osoby protestujące przeciwko pracy tego rodzaju kopalni, na którym publikowane są opracowania wskazujące na ewentualne zagrożenia i artykuły specjalistów. Czytaj na ten temat więcej: HTTP://stopkopalni.pl/kopalnia (kliknij po szczegóły)-odkrywkowa/.

Kolejne tematy

W jaki sposób odnaleźć właściwy projekt domu?

Faktury
Opracowanie: Rob Sinclair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pośród budowlańców funkcjonuje zdanie, iż nakreślony plan domku jest dużo tańszy niż taki, który należy zamówić u fachowca architekta.


Dodatkowo, prowadzone jest również konto na portalu społecznościowym Facebook, przy pomocy którego protestujący chcą dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona osób. Oczywiście, inwestorzy odpierają stawiane zarzuty wskazując, że na innych terenach, na których pracują kopalnie odkrywkowe rolnictwo (zwiększ wydajność z naszym oprogramowaniem rolniczym) dalej doskonale prosperuje. Dodatkowo, kiedy wydobycie jest ukończone, lokalne tereny są rekultywowane. Na obszarze kopalni mają zostać zastosowane wszystkie zaawansowane urządzenia, jakich przeznaczeniem jest ograniczenie pylenia, przykładowo zraszacze. Kliknij: Stopkopalni.pl/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.