Kopalnia kruszyw - czyli, jakie rzeczy jest potrzebne do zrobienia betonu

Jakie typy kruszywa są potrzebne do zrobienia wspaniałego betonu? Z jakiego miejsca wziąć tego rodzaju kruszywa? Czy istniej możliwość je znaleźć w każdym miejscu? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez problemu znajdziesz w środku naszego nowego artykułu!


Wbrew pozorom, aby stworzyć wspaniały beton, samiutki cement i woda nie starczą.
http://bazalt.pl/kopalnia-wilkow/
Na podstawie danych z: http://www.sandmix.pl


Do otrzymania wspaniałej jakości betonu, są potrzebne również specyficznego rodzaju kruszce, które to dobrze znamy, a zwiemy je: piaseczkiem oraz żwirkiem. Jak łatwo się domyśleć, nie mogą to być jednakże byle jakie kruszce - są zmuszone spełniać pewne podstawowe wymagania, aby mogły utworzyć wspaniałą zaprawę albo konkretnie beton (dalsze informacje). Kruszywa do betonu powinny stanowić mniej więcej trzech czwartych objętości betonu, co samo nasuwa, że bywa niezbędną częścią do jego wytworzenia (zobacz więcej). Najważniejszymi cechami odpowiednich do tego kruszyw bywają: trwałość oraz twardość, posiadanie malutkiej nasiąkliwości i sporej odporności na oddziaływanie mrozu. Najważniejsza bywa jednakże wytrzymałość na ściskanie, która to nie może być mniejsza aniżeli robiony z niego beton. Z jakiego miejsca jednak wziąć tego rodzaju kruszywo (zobacz by porównać)? Jak wiadomo z kopalni!


filtrowanie wody
Opracowanie: Brian Blues
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


kopalnia kruszywa to idealne lokalizacja do szukania wspaniałych materiałów do wytwarzanie betonu (Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne Bazalt).


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.