Kim jest laryngolog oraz kiedy zalecane jest zapisać się na wizytę?

Laryngolog to lekarz trudniący się kuracją chorób krtani, gardła oraz ucha. W skład jego kompetencji przynależy także kuracja chorób w obrębie ślinianek i zatok przynosowych.


Całkowita nazwa specjalności to otolaryngologia, jednakże nazwa jest tak długa, że zarówno chorzy, jak i lekarze używają odmiany skróconej: laryngologia.


stadnina koni
Opracowanie: Patrick Strandberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Co na co dzień robi architekt wnętrz? Na co zwracać uwagę podczas wybierania odpowiedniego? Na czym polegają jego zadania?

salon
Opracowanie: Barbara Ann Spengler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zdarza się niektórym zastanawiać, czy jest sens podejmować współpracę z architektem wnętrz. Dylemat jest dość duży, bo należy wziąć różne kwestie pod uwagę, przede wszystkim budżet domowy, jak również naszą wizję takiego wnętrza.


lekarstwa
Opracowanie: Nina Matthews Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Dieta dla maturzysty
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu


Do doktora laryngologa można udać się, kiedy cierpisz na przewlekłą chrypkę (utrzymującą się dłużej aniżeli czternaście dni) – długotrwały katar, zadyszka, bóle w obrębie krtani i gardła. Laryngolog Poznań pomoże Ci także, gdy doznajesz bezdechów w trakcie spania. Takie schorzenie, choć pozornie niegroźne, może pozbawić Cię życia. W czasie snu, gdy Twe mięśnie są luźne, dochodzi do zapadania się ścianek gardła, wskutek czego tlen nie może przedostać się do niższyc więcej info na pco-poznan.pl(więcej info na Powoduje to niedotlenienie mózgu. Odzewem na niedotlenienie jest wybudzanie się ze spania. Kiedy zdarzenia takowe mają miejsce parę razy w przeciągu nocy, rano budzimy się niewyspani a także bardziej utrudzeni aniżeli przed położeniem się do łóżka. A w rezultacie cierpimy na zaburzenia koncentracji i chorujemy na schorzenia krążeniowe. Obturacyjnemu bezdechowi sennemu służy otyłość oraz jest to zasadniczy, i najważniejszy element ryzyka (świetny laryngolog).


Schorzenia laryngologiczne dzieciaków są absolutnie inne niż dojrzałych – dzieci rzadziej niż dorośli boleją na nowotwory, a np. nowotworów krtani, praktycznie się u nich nie napotyka. Jednakże schorzenia dzieci są na tyle charakterystyczne, iż wymagają one specjalisty, jaki świetnie zna ich etiologię, swoistość oraz leczenie.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.