Jesteś pełen zachwytu dla tych, którzy są właścicielami bardzo dużych przedsiębiorstw

Podziwiasz ich postawę, zdolność kierowania innymi osobami i działaniami w taki sposób, że przekłada się to nie jedynie na zadowolenie zatrudnionych, lecz też na pokaźne zyski.


Myślisz raz na jakiś czas, czy taki sukces bywa rezultatem osobistych predyspozycji, kwestią przypadku czy kwestią kawałeczka szczęścia w życiu.
procesy biznesowe
Opracowanie: Freebird
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


ozdobne balustrady
Opracowanie: Alf Melin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najprawdopodobniej na taki stan rzeczy wpływa po troszku wszystkiego, lecz niesłychanie wielkie znaczenia ma w tym momencie coś totalnie innego, co w biznesie nazywane jest po prostu zarządzanie przez cele. Takie akurat zarządzanie przez cele (więcej ciekawostek) to mechanizm, który ma za zadanie ułatwiać zespolenie planów osobistych oddzielnych zatrudnionych z celami firmy i to w ogromnej mierze daje bardzo dobre wyniki. Takie procesy biznesowe mają za zadanie rozwikłanie zdefiniowanych problemów i jasne że mają prowadzić do osiągnięcia określonego celu. Używanie ich w praktyce daje faktycznie idealne wyniki i bardzo łatwo bywa je zauważyć. W biznesie, a szczególnie w bardzo dużych korporacjach takie zarządzanie ma miejsce już od bardzo dawna.
Właściciele dużych spółek to nie jedynie jak łatwo zauważyć ludzie z wielką charyzmą, lecz też tacy, którzy przez wdrażanie określonych procesów biznesowych wpływają na dobre działanie swoich przedsiębiorstw.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.