Jeśli braliśmy udział w kolizji drogowej, to dobrze będzie znać swoje prawa

Jeżeli jako kierujący pojazdem braliśmy udział w wypadku drogowym nie z naszej winy, to należy się nam zadośćuczynienie. Dobrze będzie pamiętać, iż zadośćuczynienie to musi być wypłacone z ubezpieczenia sprawcy.
szkoda z oc sprawcy
Opracowanie: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Okazuje się, że ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo dochodzić własnych przywilejów.


Należy pamiętać, że jeżeli stłuczkę spowodował ktoś inny, to przysługuje nam wypłata odszkodowania z OC sprawcy.

Nie ociągaj się - jeśli zaciekawił Cię nasz post, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do wpisu autora (https://lasowka.pl/kopalnia-uranu-w-kletnie-11/n), żeby obejrzeć kolejne niezwykłe wiadomości.

To jego polisa pokryje naprawę uszkodzeń. Nierzadko jednakże zakłady ubezpieczeń strasznie komplikują proces uzyskania zadośćuczynienia, dobrze będzie zatem znać własne prawa. Znakomitym pomysłem będzie zaglądnięcie do Internetu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać odpowiednie słowa kluczowe, by dostać bardzo wiele użytecznych wyników z adresami witryn, gdzie sprawdzimy, jak powinna być opłacona szkoda z OC sprawcy - tu o szkodzie z oc sprawcy.


Jeżeli nie zapomnimy o paru fundamentalnych zasadach, to formalności na pewno da się pozałatwiać znacznie prędzej. Po pierwsze trzeba ustalić kto jest winny, bo jedynie w takim wypadku zostanie dokonana wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli winny wypadku nie ma ochoty podpisać się na oświadczeniu, to trzeba wezwać policję, która zakończy ten spór. Następnie powinniśmy powiadomić firmę ubezpieczeniową sprawy o naszej szkodzie oraz określić jej wielkość. Będziemy mieli do wyboru dwie opcje – albo auto powróci do stanu sprzed wypadku lub dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór jest nasz - więcej o wypłacie odszkodowania z oc.
Warto mieć w pamięci, że wypłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie ma wpływu na naszą polisę lub wysokość składki.


Warto zatem znać swoje przywileje.

Zobacz ten użyteczny tekst (https://www.navyblueforkids.com/k/pieluszki-otulacze-dla-niemowlaka/) - prezentuje on podobną tematykę i na pewno również Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się więc i kliknij tu.

Dzięki temu prędko załatwimy kwestie formalne i unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.
31-03-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.