Jeśli braliśmy udział w kolizji drogowej, to dobrze będzie znać swoje prawa

Jeżeli jako kierujący pojazdem braliśmy udział w wypadku drogowym nie z naszej winy, to należy się nam zadośćuczynienie. Dobrze będzie pamiętać, iż zadośćuczynienie to musi być wypłacone z ubezpieczenia sprawcy.


szkoda z oc sprawcy
Opracowanie: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Okazuje się, że ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo dochodzić własnych przywilejów.


Należy pamiętać, że jeżeli stłuczkę spowodował ktoś inny, to przysługuje nam wypłata odszkodowania z OC sprawcy. To jego polisa pokryje naprawę uszkodzeń. Nierzadko jednakże zakłady ubezpieczeń strasznie komplikują proces uzyskania zadośćuczynienia, dobrze będzie zatem znać własne prawa. Znakomitym pomysłem będzie zaglądnięcie do Internetu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać odpowiednie słowa kluczowe, by dostać bardzo wiele użytecznych wyników z adresami witryn, gdzie sprawdzimy, jak powinna być opłacona szkoda z OC sprawcy - tu o szkodzie z oc sprawcy.


Jeżeli nie zapomnimy o paru fundamentalnych zasadach, to formalności na pewno da się pozałatwiać znacznie prędzej. Po pierwsze trzeba ustalić kto jest winny, bo jedynie w takim wypadku zostanie dokonana wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli winny wypadku nie ma ochoty podpisać się na oświadczeniu, to trzeba wezwać policję, która zakończy ten spór. Następnie powinniśmy powiadomić firmę ubezpieczeniową sprawy o naszej szkodzie oraz określić jej wielkość. Będziemy mieli do wyboru dwie opcje – albo auto powróci do stanu sprzed wypadku lub dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór jest nasz - więcej o wypłacie odszkodowania z oc.


Kolejne tematy

Opakowania kosmetyków produkowane są w przeróżnych wielkościach oraz kształtach.

kobieta nosząca czarny biustonosz
Opracowanie: Jesse Clockwork
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mogą być wytwarzane ze szkła, plastiku oraz właściwych tworzyw przeznaczonych do szczelnego przetrzymywania aerozoli w sprayu. Od rodzaju opakowania zależna jest waga konkretnego kosmetyku, a od jego wielkości, jednostkowa cena każdego z produktów. Dlatego w trakcie wyboru idealnego dla nas kosmetyku zwracamy uwagę nie tylko na jego nazwę i skład, lecz też wielkość.


Warto mieć w pamięci, że wypłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie ma wpływu na naszą polisę lub wysokość składki.


Warto zatem znać swoje przywileje. Dzięki temu prędko załatwimy kwestie formalne i unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.
05-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.