Jakim sposobem znaleźć ćwiczenia na gitarę?

Młodzi adepci gitary zawsze zadają sobie pytanie, od czego zacząć naukę i na których piosenkach najlepiej mogli będą nauczyć się profesjonalnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nauka określonych utworów albo ich części jest jedynie pewnym etapem w edukacji. Ugranie sprawnie jakiegoś fragmentu piosenki może oczywiście być niezmiernie inspirujące jednak należy wiedzieć także o tym, że rzeczywiście ważną rzeczą jest również praca nad sprawnością techniczną oraz świadomym zgłębianiu teorii muzyki.
na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Opracowanie: Julie Vazquez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedynie w taki sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego przyjemność, która w dodatku będzie ciągłą edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy o muzyce oraz na temat grania na samym instrumencie. Pamiętajmy, że aby ugrać znakomicie jakiś utwór musimy posiadać w rzeczywistości dużo lepsze zdolności techniczne. Tylko wtedy uda nam się świetnie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie moc będąca skutkiem wewnętrznego luzu.

koncert rockowy
Opracowanie: Lunchbox LP
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oczywiście należy od czegoś zacząć. Warto połączyć praktykę techniczną z nauką teorii i wykorzystaniem tego w trakcie uczenia się określonych solówek. Dobór utworów wśród początkujących gitarzystów elektrycznych musi być dopasowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak na pewno należy dobrać sobie takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i bardziej wymagające solówki, żebyśmy mogli do czegoś dążyć. Bardzo często zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a poza tym mamy tutaj masę całkiem łatwych riffów i zagrywek.

Innym bandem, o jakim warto pomyśleć przy wyborze swojego początkowego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy nieco już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są nierzadko oparte na zapętlających się motywach, które należą do wyjątkowo trudnych a ponadto gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa początkowo miesiącami. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast sporą liczbę prostych riffów popartą często typowym graniem akordowym, co znakomite będzie na sam początek w uczeniu się pierwszych piosenek.


Kolejne tematy

Powinniśmy powiedzieć, gdzie usuwać jaki rodzaj śmieci

śmieci
Opracowanie: Martin Pulaski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niesamowicie pozytywny jest recykling odpadów
Jeszcze zupełnie niedawno wyrzucało się wszelkie odpady do jednego śmietnika i wywoziło się na wspólne wysypisko śmieci. To często spowodowało, że przychodziło do różnych zniszczeń środowiska i powodowało, że wysypiska śmieci błyskawicznie się zamykały.
12-09-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.