Jakie mamy typy folii do zastosowań reklamowych oraz jakie dobrze jest używać w swojej pracy?

Mamy naprawdę wiele folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych można rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne oraz wylewne. Różnią się pomiędzy sobą cechami strukturalnymi, a w związku tym przeznaczeniem. Każdy taki rodzaj wykorzystuje się w zakresie innego rodzaju form reklamy outdoorowej.
Folie mogą być używane do stworzenia każdego tak naprawdę typu reklamy out of home. Są bardzo dobre jako media do wykonania reklam dużego formatu, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych czy grafik reklamowych. Mimo wielkiej ilości możliwego użycia większość dostępnych folii jest uniwersalna, co znaczy, iż można je użyć tak w aplikacjach do wewnątrz, ale także zewnętrznych. Folie do wielkoformatowego druku cyfrowego są często samoprzylepne i bezklejowe (Sklep.Lambda), jakie są przystosowane do pracy z wieloma rodzajami atramentów. Folie jednak najczęściej różnią się metodą produkcji, zastosowaniem oraz przeznaczeniem do konkretnej technologii wydruku. Obecnie dość często spotykana jest folia (zobacz stretch) samoprzylepna, najczęściej pod postaciami folii monomerycznych, polimerycznych i wylewanych.
folia
Opracowanie: DiamondBack Truck Covers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Jak porządnie powinno się odmawiać różaniec i dlaczego warto to robić?

różaniec
Opracowanie: Pacopus
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mimo tego, iż większość katolików posiada różaniec okazuje się, że niemało z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście zdołamy dzisiaj odkryć niemało informacji, które pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.


Folie monomerowe posiadają zastosowanie w krótszych i średniookresowych aplikacjach wewnętrznych, jak i na zewnątrz, jakie naklejane są na płaskich powierzchniach. Natomiast folie polimerowe używa się w przypadku średnio i długookresowych aplikacji, także wewnętrznych i zewnętrznych. Co ważne, dzięki dużej ilości plastyfikatorów możemy je z powodzeniem stosować jako nośnik grafiki przy aplikacjach samochodowych. Folie wylewne to bardzo plastyczny surowiec, często odpowiednie są dla bardziej wymagających długookresowych aplikacji. Najczęściej wykorzystywane są do grafik samochodowych z przetłoczeniami.


Odznaczają się również największą siłą klejenia. Możemy ją rozciągnąć, przez co łatwo umieścić ją w miejscach trudno dostępnych, czyli w zgięciach i przetłoczeniach. Najczęściej spotykana jest folia perforowana, umieszczana jest na oknach pojazdów, sklepów czy różnych lokali gastronomicznych. Możemy w ten sposób na powierzchnię reklamową wykorzystać dodatkowej przestrzeni, ponieważ folia perforowana nie będzie przesłaniała całkowicie widoku za oknem. Tak naprawdę nieważne jest, jaką folię kupujemy, najważniejsze aby była dobrej firmy, godna polecenia jest folia Carbon, którą znajdziesz tu: Sklep.Lambda. Firma ta posiada wysokiej jakości jak również solidne produkty do różnych zastosowań.
02-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.