Jakie mamy typy folii do zastosowań reklamowych oraz jakie dobrze jest używać w swojej pracy?

Mamy naprawdę wiele folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych można rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne oraz wylewne. Różnią się pomiędzy sobą cechami strukturalnymi, a w związku tym przeznaczeniem. Każdy taki rodzaj wykorzystuje się w zakresie innego rodzaju form reklamy outdoorowej.


Folie mogą być używane do stworzenia każdego tak naprawdę typu reklamy out of home. Są bardzo dobre jako media do wykonania reklam dużego formatu, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych czy grafik reklamowych. Mimo wielkiej ilości możliwego użycia większość dostępnych folii jest uniwersalna, co znaczy, iż można je użyć tak w aplikacjach do wewnątrz, ale także zewnętrznych. Folie do wielkoformatowego druku cyfrowego są często samoprzylepne i bezklejowe (Sklep.Lambda), jakie są przystosowane do pracy z wieloma rodzajami atramentów. Folie jednak najczęściej różnią się metodą produkcji, zastosowaniem oraz przeznaczeniem do konkretnej technologii wydruku. Obecnie dość często spotykana jest folia samoprzylepna, najczęściej pod postaciami folii monomerycznych, polimerycznych i wylewanych.
folia
Opracowanie: DiamondBack Truck Covers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Folie monomerowe posiadają zastosowanie w krótszych i średniookresowych aplikacjach wewnętrznych, jak i na zewnątrz, jakie naklejane są na płaskich powierzchniach. Natomiast folie polimerowe używa się w przypadku średnio i długookresowych aplikacji, także wewnętrznych i zewnętrznych. Co ważne, dzięki dużej ilości plastyfikatorów możemy je z powodzeniem stosować jako nośnik grafiki przy aplikacjach samochodowych. Folie wylewne to bardzo plastyczny surowiec, często odpowiednie są dla bardziej wymagających długookresowych aplikacji. Najczęściej wykorzystywane są do grafik samochodowych z przetłoczeniami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.