Jak zakupić odpowiednią lawetę? Cenne rady mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zainteresowany

Awaria auta może trafić się zawsze i wszędzie, również kiedy wszystko zdaje się w porządku oraz zamierzamy jechać na urlop. Lecz czasem nie minie nawet 15 minut, a auto zgaśnie oraz żadnym sposobem nie udaje się nam go zapalić. W niniejszych sytuacjach niezbędna jest laweta, która zabierze auto z jezdni oraz zawiezie do odpowiedniego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa
Opracowanie: Jon Collins
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firmy oferujące usługi związane z pomocą drogową często muszą zakupić nową lawetę, toteż warto poznać kilka sugestii, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielnym pojazdem, albo przyczepą, którą trzeba zamontować do samochodu silnikowego posiadającego odpowiednią konstrukcję.

Spodobał Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę nawierzchnie parkowe pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Przy pomocy lawety można nie tylko transportować samochody, lecz również motory lub quady, też uszkodzone, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest w takim razie niezwykle ważnym elementem lawety, na którą musimy mieć uwagę, jeżeli chcielibyśmy dokonać dobrego zakupu. Co więcej laweta musi być wykonana z rzeczywiście wytrzymałych materiałów, a dokładniej z tworzyw o najwyższej wytrzymałości. Tylko wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy również wiedzieć, że odróżnia się przeróżnego rodzaju lawety, zarówno jedno-, jak też dwupiętrowe. Lawety albowiem służą nie jedynie do ściągania z drogi uszkodzonych aut, lecz także do przewożenia nowych modeli, jakie dopiero co wyszły z produkcji i muszą być przewiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed rdzą, a tutaj w szczególności sprawdza się cynk hutniczy.

Jeżeli zaciekawił Cię opisany temat, poznaj szczegółowy tekst (http://www.autoonline.pl/), gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

/J]

Kolejne tematy

Jak szybko i porządnie znaleźć części do auta?

samochód corolla
Opracowanie: Ian Armstrong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Setki razy widzieliśmy amerykańskie seriale, w których na złomowisko przyjeżdżało parę ludzi i szukało części zamiennych w rozsypujących się autach. W USA takie rzeczy są na porządku dziennym, ale u nas w kraju raczej nie przejdą. Jeśli, więc potrzebujemy jakiejś część mamy dwie opcje albo iść do mechanika, który być może przypadkiem ma to, co jest nam potrzebne, albo poszukać w sklepach z częściami samochodowymi.

mechanik, naprawa auta
Na koniec trzeba zaznaczyć, by brać pod uwagę cenę – zakup powinien być korzystny, ale nie można kierować się zbyt niewielką cenę, ponieważ może ona wynikać z tego, że nie wszystko z określoną lawetą jest w porządku. Wówczas powinno się dokładniej zaciekawić zagadnieniem albo zupełnie odpuścić.Dzięki powyższym zaleceniom wybór właściwej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początku wydawać. Dlatego nie trzeba się bać. Czasami bowiem lepiej jest posłuchać racjonalnych rad, by nie kłopotać się zakupem – nie można zaprzeczyć – niesłychanie wymagającego sprzętu, którym jest właśnie laweta Szczecin.
19-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.