Jak zakupić odpowiednią lawetę? Cenne rady mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zainteresowany

Awaria auta może trafić się zawsze i wszędzie, również kiedy wszystko zdaje się w porządku oraz zamierzamy jechać na urlop. Lecz czasem nie minie nawet 15 minut, a auto zgaśnie oraz żadnym sposobem nie udaje się nam go zapalić. W niniejszych sytuacjach niezbędna jest laweta, która zabierze auto z jezdni oraz zawiezie do odpowiedniego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa
Opracowanie: Jon Collins
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firmy oferujące usługi związane z pomocą drogową często muszą zakupić nową lawetę, toteż warto poznać kilka sugestii, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielnym pojazdem, albo przyczepą, którą trzeba zamontować do samochodu silnikowego posiadającego odpowiednią konstrukcję. Przy pomocy lawety można nie tylko transportować samochody, lecz również motory lub quady, też uszkodzone, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest w takim razie niezwykle ważnym elementem lawety, na którą musimy mieć uwagę, jeżeli chcielibyśmy dokonać dobrego zakupu. Co więcej laweta musi być wykonana z rzeczywiście wytrzymałych materiałów, a dokładniej z tworzyw o najwyższej wytrzymałości. Tylko wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy również wiedzieć, że odróżnia się przeróżnego rodzaju lawety, zarówno jedno-, jak też dwupiętrowe. Lawety albowiem służą nie jedynie do ściągania z drogi uszkodzonych aut, lecz także do przewożenia nowych modeli, jakie dopiero co wyszły z produkcji i muszą być przewiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed rdzą, a tutaj w szczególności sprawdza się cynk hutniczy.


Kolejne tematy

Jak szybko i porządnie znaleźć części do auta?

samochód corolla
Opracowanie: Ian Armstrong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele razy oglądaliśmy amerykańskie filmy, gdzie na złomowisko przyjeżdżało kilku ludzi i szukało części zamiennych w rozpadających się samochodach. W Stanach takie rzeczy są czymś normalnym, ale u nas w Polsce raczej nie miałyby racji bytu. Jeżeli, więc chcemy kupić jakiejś część musimy albo iść do mechanika, który może akurat ma to, na czym nam zależylub poszukać w sklepach z częściami samochodowymi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.