Jak w ostatnich latach rozwinął się rynek przesyłek kurierskich, jakie możliwości mają obecnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie zwiększyły działalność na naszym rynku kurierskie firmy. W dużej mierze jest to efektem bardzo dużej popularności internetowych zakupów, stanowiących coraz większy procent ogólnego handlu.


jakość
Opracowanie: Charles Clegg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Konsumenci ogromnie polubili takie zakupy, ponieważ są bardzo wygodne i niejednokrotnie również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy będą musiały jakimś sposobem dotrzeć do zamawiającego, to tu właśnie jest miejsce dla kurierów. W ostatnich latach widoczne poprawie uległ standard ich usług, aktualnie standardem jest przykładowo doręczenie na następny dzień roboczy. Duża konkurencja wymusiła również znaczne obniżki w cennikach, obecnie bez problemów można nadać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniej.


cennik
Opracowanie: PO: Selected
Na podstawie danych z: PO: Selected


Firmy przeważnie podpisują długoterminowe umowy na obsługę wysyłek, dzięki czemu mogą dostać dość duże rabaty. Trochę inaczej jest w przypadku klientów indywidualnych, ale i tu bez problemów można znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem przykładowo będzie broker kurierski, funkcjonuje on jako pośrednik, oferując usługi współpracujących z nim kurierów - broker kurierski. Dzięki temu przede wszystkim może zaoferować znacznie korzystniejsze ceny niż są w oficjalnym cenniku, a dodatkowo porównać można poszczególne oferty i wybrać najbardziej korzystną.


W przypadku firm coraz popularniejsze są także przesyłki paletowe - . Mają one tę zaletę, że palety mają określony standard, tak więc łatwo się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.
21-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.