Jak kupować i nie przepłacać? To naprawdę łatwe, trzeba trzymać się najważniejszych ustaleń

Po każdej wizycie w markecie Twoje konto zostaje zmniejszone o paręset złotych. A przecież prawie nic nie kupiłeś! Jak to się stało, że paragon stale się wydłuża, a sumy zostawiane w sklepie wzrastają?

zakupy
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Niestety, sklepy wiedzą jak nas kusić, a marketing to potężna broń. Nie ma powodów do wyrzutów sumienia! Zbędne rzeczy i spore rachunki to kłopot każdego przeciętnego człowieka. Czy jest pewien sposób, ażeby pokonać bystrych PR-owców z wielkich korporacji które zajmują się sprzedażą? Niestety, to chyba jest niewykonalne.

Lecz można ich zawsze trochę przechytrzyć! Rób listę! Lista zakupów to świetny pomysł na zminimalizowanie wydawanych pieniędzy. Zanim pójdziesz do sklepu, przekonaj się dobrze, czego Ci brakuje i co należy kupić. Chodząc po sklepie koncentruj się na liście, a nie będą Cię zachęcać inne, niezbyt potrzebne rzeczy w pięknych opakowaniach. Powinieneś pamiętać, aby trzymać się dokładnie tej listy zakupów oraz nie wykraczać poza nią. Na tej liście muszą znaleźć się przedmioty takie jak: .

Jesteśmy w stanie też zaplanować domowy budżet. Zobaczmy, co powinniśmy kupić i ustalmy, ile mniej więcej planujemy wydać na tego typu zakupy. Zorientujmy się w cenach produktów. Żeby zminimalizować wydatki, jesteśmy w stanie kupić niektóre przedmioty po niższej cenie. Obecnie supermarkety proponują wiele tańszych odpowiedników tak samo odpowiedniej jakości. Mogą to być przykładowo papierowe ręczniki lub papier toaletowy, lecz też niektóre proste rzeczy spożywcze typu jogurt naturalny. Można je testować, a dopiero później kupić. Oszczędzajmy z głową. Pomyślmy jakie tańsze rzeczy nie odstępują jakością od tych droższych. Nie można popaść też w paranoję. Nie trzeba oszczędzać na takich produktach jak mąka, chleb czy mięso. Gorsza jakość tychże produktów może spowodować wyrzucenie ich do kosza, co zwiększy nasze wydatki.


Kolejne tematy

Nowatorska forma realizowania zamówień przez firmy

platforma przetargowa
Opracowanie: American Advisors Group
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sieć internetowa staje się coraz popularniejszym narzędziem do robienia zakupów dla wszystkich.


klienci detaliczni, a więc my zwykli obywatele posiadamy swoje sklepy internetowe.

galeria handlowa
Opracowanie: bargainmoose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze jednakowoż, że oszczędzać trzeba wszędzie. Co to znaczy? Po prostu, nie ważne, gdzie przebywamy, czy w naszym rodzinnym miasteczku, na wakacjach, czy robimy zakupy w Lublinie, ważne jest to, żeby zawsze trzymać się swoich postanowień, w takiej sytuacji uda nam się rzeczywiście zaoszczędzić.Przedmioty które musimy mieć na wyposażeniu: serwisy obiadowe na Być może na początku tego nie zobaczymy, lecz jak mówi przysłowie, grosz do grosza… To tak jak z ćwiczeniami, od razu nie zobaczymy efektów, ale wystarczy, że będziemy regularni, aż przekonamy się, że to jednak procentuje.
12-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.