Jak prezentuje się sprawa rozwodowa? Jak prezentują się jej etapy, o czym warto w takiej sytuacji pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest przyjemna, co więcej, dla wielu osób, to pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Kiedy nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie (ponieważ trudno przecież mieć) czujemy się dosyć zagubieni na takich rozprawach, a przede wszystkim zażenowani, iż trzeba poruszać kwestie prywatne przez obcymi ludźmi. Jednak gotowość do odpowiedzi na problematyczne pytania, ale także wysłuchania odpowiedzi współmałżonka to konieczność do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.

pani adwokat
Opracowanie: Sally T. Buck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na pewno potwierdzi to każdy adwokat. Niezbędne jest pokazanie, iż nastąpił trwały i zdecydowany rozkład pożycia małżeńskiego w obszarze uczuciowym, fizycznym oraz ekonomicznym. Takie sprawy rozstrzyga sąd okręgowy, dokonuje tego w trybie procesu. Prawo do wniesienia pozwu o rozwód mają obie strony. Aby to udowodnić używanych jest kilka procedur, jednakowoż na wstępie obowiązkowo powinniśmy przeprowadzić jedno postępowanie pojednawcze przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy. Jeśli w okresie postępowania pojednawczego nie dojdzie do pojednania, to przewodniczący wyznacza rozprawę.

Więcej informacji: kancelaria adwokacka

Kolejne tematy

Jaka jest jedna z najczęstszych usterek w samochodach z Francji oraz dlaczego ona występuje?

naprawa tylnej belki
Każdy uwielbia wyjeżdżać komfortowo. Nieważne czy też podróż ta odbywa się pociągiem, autobusem czy też też własnym autem. A które pojazdy są uważane za jedne z najbardziej łatwo dostępnych dla użytkownika?


Funkcjonuje parę marek aut, które ogólnie uważa się za.


Na tego typu sprawę należy się solidnie przygotować, przede wszystkim na udzielanie odpowiedzi na różne pytania. Należy się również spodziewać pytań z drugiej strony, albo kolejnych pytań ze strony sądu. Wszystko zależne jest od konkretnego wątku, więc czy sprawa odnosi się do| samego rozwoju, a może rozwoju z orzeczeniem o winie, lub w grę wchodzą jednocześnie alimenty. Co interesujące, jeżeli sąd uzna, że są przesłanki za utrzymaniem małżeństwa, to jest w stanie przekazać sprawę do postępowania mediacyjnego.

Podobnie wygląda sprawa w sytuacji dążenia do ugodowego załatwienia spornych spraw między małżonkami, jakie odnoszą się do potrzeb rodziny, a więc alimentów lub sprawowania opieki nad potomstwem. Trzeba też potwierdzić, iż dość rzadko, kiedy sprawa rozwodowa rozpoczyna się i kończy na jednej rozprawie, najczęściej tak jest, jak w określonej sytuacji każda ze stron pragnie ugodowo zakończyć małżeństwo i nie mają względem siebie żadnych roszczeń, zaś różne wątpliwości zostały wcześniej dokładnie omówione. W takich okolicznościach więc sprawa jest w stanie skończyć się szybko, co jest przecież na rękę obu stronom. Jak jest to realne warto tak działać.

Może Cię również zainteresować - alimenty
18-09-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.