Jak prezentują się stawki w profesji geodety? Czy różnice w zakresie wykonywania różnych zadań są zauważalne? Okazuje się, że tak

Praca w geodezji przeważnie należała do zawodów prestiżowych i dość dobrze płatnych. Niniejszy artykuł prezentuje cennik takich usług opracowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie na rok 2014. Tak więc są to sumy jakie firmy geodezyjne dostają za realizowanie swoich prac.

teodolit
Opracowanie: http://www.freeimages.com
Na podstawie danych z: http://www.freeimages.com
Jednocześnie należy powiedzieć, że cenniki są dość różnorodne w zależności od określonego regionu, konkurencji oraz wielu innych czynników. A oto ceny za zrealizowanie robót geodezyjnych wg SGP (nieuwzględniono podatku VAT). Na pierwszy rzut pójdzie pomiar sytuacyjno-wysokościowy, czyli mapa do zadań projektowych (bez definiowania granic). (http://mptgeo.pl/) Cena to tysiąc pięćset złotych. Następne zadanie, czyli inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, zalicza się do tego telekomunikacja, gaz, eN, eW, a także pozostałe, czyli woda, kanalizacja - inspekcja kanalizacji, CO oraz telewizja kablowa.

Kolejne tematy

Z powodzeniem prowadzisz własną firmę

wynajem naczep
Opracowanie: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na brak ofert nie masz powodu aby narzekać, a stali klienci cały czas do Ciebie wracają i prowadzą ze sobą coraz większą liczbę nowych.


To wspaniale, bo zbudowałeś już osobistą markę swojej firmie.


Musimy w tym miejscu liczyć wartość za pierwsze sto metrów i jest to: siedemset złotych W dalszej kolejności zadanie: inwentaryzacja budynku, to koszt osiemset złotych. Za tyczenie budynku przewidziane jest tysiąc złotych, zaś za podział nieruchomości już 4000 zł.. A jak przedstawia się całościowa praca takiego geodezyjnego zespołu? Za pierwszy dzień - 2000 zł, natomiast pierwsza godzina zatrudnienia geodety - sto pięćdziesiąt złotych. Ceny właściwie ulegną modyfikacji w zależności od konkretnej pracy. Niestety w opinii większości geodetów można dostrzec spore różnice w wynagrodzeniach określanych przez różne firmy. Prawie żadna z firm nie pokazuje na swojej stronie cennika usług z uwagi na spore różnice pod względem zleceń. Pomimo to jednakże powyższy cennik definiuje zbiór wiedzy i jest ujawniony przez bardzo zaufane źródło którym na pewno jest SGP. Jednocześnie, to co powiedzieliśmy wcześniej, wiele zależy od konkretnej firmy i obszaru, w jakim świadczy się pracę - mptgeo.pl/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.