Jak powinny wyglądać sprawy związane z bezpieczeństwem pracy w firmach, czemu nie można na tym robić oszczędności.

Sprawy bezpieczeństwa pracy są niezwykle istotne. Obowiązkiem wszystkich pracodawców jest zagwarantowanie załodze odpowiednich ubrań ochronnych, stosowanie zabezpieczeń przy urządzeniach i maszynach, oraz wprowadzenie takich zasad, które jak najbardziej ograniczałyby niebezpieczeństwo wypadku. Do tego powinny być systematyczne szkolenia z zakresu BHP, jakie każdy z pracowników musi co określony czas odbyć.
Oczywiście nie da rady za pomocą tego wyeliminować wszystkich wypadków. Zawsze może się pojawić jakiś błąd ludzki, nieprzewidziana awaria urządzenia czy po prostu zwykłe zaniedbania. Lecz dzięki szkoleniom i zabezpieczeniom można sporo ograniczyć liczbę różnych wypadków, a także zminimalizować ich skutki. Dlatego też w każdej firmie, zwłaszcza jeżeli praca wiązała się będzie z jakimiś zagrożeniami, konieczne będzie wprowadzenie właściwych zasad bezpieczeństwa i procedur a także regularne wykonywanie szkoleń - dowiedz się więcej http://akademiaecoms.pl/szkolenia/nowa-norma-iso-90012015-planowane-zmiany/. Dzięki temu pracownicy będą dużo lepiej ochraniani, a tym samym mniej narażeni na wszelakie niebezpieczeństwa w czasie pracy.
szkolenie
Opracowanie: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W większych firmach często wydzielane są odpowiednie komórki odpowiedzialne za zagwarantowanie bezpieczeństwa pracowników. Bardzo skutecznym rozwiązaniem może też być audytor wewnętrzny OHSAS 18001:2007. Osoba taka potrafi wykonać kompleksową kontrolę każdego obszaru funkcjonowania firmy pod kątem zasad BHP i zaproponować odpowiednie rozwiązania w razie problemów czy niedociągnięć.


Kolejne tematy

Wypożyczalnia mebli Warszawa – nietypowe rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie na przykład na planie filmowym

para na planie filmowym
Opracowanie: Susanne Bier
Na podstawie danych z: VIVARTO
Będąc na planie filmowym regularnie napotykamy rozmaite problemy. Wynika to z różnych czynników, takie jak np. warunki pogodowe, których nie można przewidzieć. Oprócz tego pamiętajmy o tym, że w tworzeniu filmu udział biorą po pierwsze ludzie.


Niekiedy może to przykładowo być wyposażenie ludzi w bezpieczniejszą odzież albo elementy ochronne moja strona, a niekiedy będzie trzeba zaplanować i wykonać prace przy urządzeniach elektroenergetycznych szkolenie - czytaj więcej na temat firmy Akademia EcoMS. W praktyce jest sporo firm, dla jakich zdrowie i bezpieczeństwo stanowi największą wartość, i nie skąpią one pieniędzy na wszystkie elementy mogące zmniejszyć niebezpieczeństwa. Niestety są też takie, w których na pierwszym miejscu będą oszczędności, i sporo z tych oszczędności dotyczy spraw związanych z BHP. Lecz taka polityka nie jest dobra, bo pierwszy poważniejszy wypadek może się zakończyć dużo większymi stratami.
07-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.