Jak należy zainstalować kocioł z olejowym ogrzewaniem? O czym powinniśmy pamiętać?

W jednorodzinnych domach z ogrzewaniem olejowym, bardzo często kocioł trzeba zlokalizować w piwnicy lub na parterze budynku. Najbardziej nowatorskie kotły olejowe są w stanie być również zainstalowane w kuchni, ale w takich okolicznościach pomieszczenie musi pełnić odpowiednie warunki.
Stawiając nowym dom, najlepiej zatroszczyć się o to, żeby było w nim specjalne pomieszczenie, które jest przeznaczone na kocioł i magazyn oleju. Tego rodzaju miejsce powinno być jednakże przygotowane zgodnie z różnorodnymi wymogami. Jak w budynku zmienia się np. kocioł na nowy olejowy, to powinniśmy zadbać także o lokalizacje na zbiornik oleju.

pożar
Opracowanie: Oregon Department of Forestry
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po zmianie węglowego kotła na olejowy pomieszczenie wykorzystywane do tej pory na skład opału możemy wykorzystać na magazyn oleju. W określonych sytuacjach w czasie zamiany kotła na olejowy i próbę znalezienia miejsca na zbiornik paliwa kłopotem może się okazać złe dopasowanie jego gabarytów do drzwi potencjalnego magazynu oleju. Zbytnio wąskie mogą uniemożliwić żeby wstawić go do pomieszczenia, natomiast poszerzenie ich nie zawsze jest proste. Nie należy nie pomyśleć o instalacjach przeciwpożarowych (kliknij odnośnik) jak np. . Jak są w ścianie nośnej, to przed ich zwiększeniem trzeba zasięgnąć recenzji konstruktora. Zamiast powiększać drzwi, możemy także zdecydować się na baterię mniejszych zbiorników, jakich wymiary będą najlepsze, a ogólna pojemność będzie w sam raz do zapewnienia stałego zasilania kotła przez pełny sezon grzewczy.


Kolejne tematy

Roboty wyburzeniowe powinny okazać się odpowiednio zaplanowane

wyburzenia
Opracowanie: LHOON
Na podstawie danych z: www.Flickr.pl
Od czasu do czasu warto zniszczyć jakiś dom

Budujemy drogi, mieszkania oraz firmy przemysłowe, ale za kilkadziesiąt lat może się okazać, że nie mają szansy one stać w tym miejscu, gdyż należy tam wykonać coś kolejnego. Wtenczas przeprowadzane okazują się być liczne czynności które muszą doprowadzić do tego, że dany budynek okazuje się być zniszczony i usuwany, tak że w niedługim okresie ludzie łatwo zapomną, że tam kiedyś coś było. Jednakże aby mogło dojść do takiego wyburzenia budynku, powinna się tym zająć właściwie przygotowana firma, posiadająca w tym doświadczenie.


Warto wiedzieć, że temperatura zapłonu oleju opałowego to 70-120 stopni Celsjusza, tak więc zaliczyć go możemy do trzeciej klasy cieczy palnych. Przepisy definiują, ażeby magazyn oleju na opał o temperaturze zapłonu powyżej 55 stopni Celsjusza zlokalizowany był w piwnicy, lub na niżej położonej kondygnacji nadziemnej budynku. Jednocześnie tego rodzaju ściany wewnętrzne i stropy muszą mieć przeciwpożarową klasę EI120, zaś drzwi EI60. Warto wziąć pod uwagę jak najbardziej solidne instalacje przeciwpożarowe. Jak mieszkamy we Wrocławiu to zdecydowanie najlepiej skorzystać z najbardziej niezawodnej usługi, takiego rodzaju jak instalacje przeciwpożarowe Wrocław . Dzięki temu istnieje pewność, iż nasza instalacja będzie najlepiej podłączona i zgodnie z przepisami zabezpieczona. To przecież bardzo ważne, gdyż od tego jest zależne nasze bezpieczeństwo.
18-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.