Jak należy zainstalować kocioł z olejowym ogrzewaniem? O czym powinniśmy pamiętać?

W jednorodzinnych domach z ogrzewaniem olejowym, bardzo często kocioł trzeba zlokalizować w piwnicy lub na parterze budynku. Najbardziej nowatorskie kotły olejowe są w stanie być również zainstalowane w kuchni, ale w takich okolicznościach pomieszczenie musi pełnić odpowiednie warunki.
Stawiając nowym dom, najlepiej zatroszczyć się o to, żeby było w nim specjalne pomieszczenie, które jest przeznaczone na kocioł i magazyn oleju. Tego rodzaju miejsce powinno być jednakże przygotowane zgodnie z różnorodnymi wymogami. Jak w budynku zmienia się np. kocioł na nowy olejowy, to powinniśmy zadbać także o lokalizacje na zbiornik oleju.

pożar
Opracowanie: Oregon Department of Forestry
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po zmianie węglowego kotła na olejowy pomieszczenie wykorzystywane do tej pory na skład opału możemy wykorzystać na magazyn oleju. W określonych sytuacjach w czasie zamiany kotła na olejowy i próbę znalezienia miejsca na zbiornik paliwa kłopotem może się okazać złe dopasowanie jego gabarytów do drzwi potencjalnego magazynu oleju. Zbytnio wąskie mogą uniemożliwić żeby wstawić go do pomieszczenia, natomiast poszerzenie ich nie zawsze jest proste. Nie należy nie pomyśleć o instalacjach przeciwpożarowych jak np. http://arpoz.pl/index.php/projektowanie-instalacji-sygnalizacji-pozarowej/. Jak są w ścianie nośnej, to przed ich zwiększeniem trzeba zasięgnąć recenzji konstruktora. Zamiast powiększać drzwi, możemy także zdecydować się na baterię mniejszych zbiorników, jakich wymiary będą najlepsze, a ogólna pojemność będzie w sam raz do zapewnienia stałego zasilania kotła przez pełny sezon grzewczy.


Kolejne tematy

Roboty wyburzeniowe powinny okazać się odpowiednio zaplanowane

wyburzenia
Opracowanie: LHOON
Na podstawie danych z: www.Flickr.pl
Od czasu do czasu coś trzeba wyburzyć

Budujemy ulice, domy oraz firmy przemysłowe, ale za kilkadziesiąt lat może się okazać, że nie mają szansy one stać w tym miejscu, ponieważ warto tam robić coś odmiennego. Wtedy wykonywane okazują się być różne czynności które muszą doprowadzić do tego, że konkretny budynek okazuje się być niszczony oraz wyburzony, tak że w niedługim okresie ludzie łatwo zapomną, że tam kiedykolwiek coś stało. Jednakże by miało szansę dojść do takiego wyburzenia budynku, musi się tym zająć właściwie przygotowana ekipa, mająca w tym doświadczenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.