Hipoterapia ma szansę dawać spore efekty

Jeszcze jakiś okres temu starczyło, że była przygotowana impreza, na której dało się odpowiednio zjeść i wypić, a już podwładni i właściciele okazywali się zadowoleni z takiej integracji.
Obecnie jednak wszyscy pragną czegoś więcej, chcą się zmierzyć w różnorakich sytuacjach, przez to na imprezy firmowe integracyjne wyszukiwane są tereny, gdzie możemy pojeździć konno, lub wspinać się na ściankach, albo zatrudniane są specjalne przedsiębiorstwa, które planują przeróżne zabawy polegające na pracy zespołowej. Tego typu imprezy pomagają rzeczywiście właściwie się zapoznać, dowiedzieć się, jak kto poradzi sobie w ciężkiej sytuacji, a to wszystko sprawia, że wspomnienia z takiej zabawy są fajniejsze, a integracja pomiędzy podwładnymi mocniejsza.

Kolejne tematy

Na który projekt budynku się zdecydować?

dom z drewna
Opracowanie: Wolf System
Na podstawie danych z: Wolf System
Zapoczątkowując szukanie w katalogach wyśnionego budynku, trzeba liczyć się z tym, iż gros czynności, które normalnie wykonuje architekt przygotowujący koncepcję będziemy musieli przygotować sami. Doradztwo i wiedza projektanta jest jednym z fragmentów, z których świadomie rezygnujemy, stawiając na zakup dokumentacji "typowej".


Coraz częściej doceniana jest hipoterapia - http://stajniaiskra.pl/art/45/hipoterapia.html

Istnieją dzieciaki, które od małego zmagają się z różnymi ciężkimi chorobami niszczącymi ich sprawność fizyczną, a często także psychiczną. Aby miały szansę się one lepiej rozwijać wymagają dodatkowej stymulacji, która będzie silniejsza oraz mocniej zróżnicowana niż w przypadku dzieciaków zdrowych.
jazda konna
Opracowanie: Shannon Veerkamp
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dlatego znacznie częściej wykorzystywana jest hipoterapia, a więc praca z tymi dziećmi przy zastosowaniu koni. Mają szansę one je głaskać, przytulać się do nich, pojeździć na nich, a to wszystko stymuluje ich umysł i ciało do znaczniejszego działania, do większego wysiłku. Przeważnie dzięki takiej terapii dzieci stają się mocniej otwarte i zaczynają reagować na bodźce, które jeszcze do niedawna przechodziły niezauważalnie. Wystarczy przeczytać o możliwościach jakie oferuje zastosowanie koni w pracy z dziećmi chorymi, a i my będziemy zaskoczeni, jak wspaniałe rezultaty się tutaj zjawiają.

Jest dużo zakładów, które pomogą nam wszystko zaplanować

Nie ma znaczenia, czy próbujemy zaplanować imprezę firmową, czy chcemy aby chore dziecko dostało niesamowitą stymulację własnego ciała i umysłu. Wszystko jest do zorganizowania kiedy tylko się chce oraz jeżeli spojrzymy do kogo musimy się udać, aby móc wpuścić własne pomysły w ruch. Czasami nawet możemy skorzystać z wsparcia firmy, która planowaniem takich wydarzeń trudni się na co dzień.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.