Gry planszowe – fanstastyczny sposób na spędzenie czasu wolnego

W świecie najnowszych technologii bardzo często zapominamy, jak spędzaliśmy czas z najbliższymi przed erą telewizorów i laptopów. A warto do tego wrócić, próbować przywrócić w naszych mieszkaniach dawne gry.


Gry planszowe z pewnością każdemu z nas kojarzą się z najmłodszymi latami – to wówczas spędzaliśmy całe dnie na zabawie w ”Człowieku nie irytuj się”, szachy, wszelakie gry przygodowe jak dla przykładu „Grzybobranie” i o wiele więcej. Każdy posiadał swoją ukochaną grę, którą zamęczał całą rodzinę nieustannie prosząc o wspólną zabawę. Takie gry doskonale integrowały wszystkich bliskich, były źródłem licznych emocji, uczyły radzenia sobie z przegraną, oczekiwania na swoją kolej, przewidywania ruchu oponenta i tym podobne. Dziś wydaje się, iż tego rodzaju gry imprezowe niemalże już nie istnieją, stoją zakurzone gdzieś w szafie i nikt do nich nie zagląda. Na szczęście nie do końca tak jest – istotnie, mniej bawimy się w te gry, lecz wciąż są osoby, które z ogromną przyjemnością to robią, spędzają tak czas ze swoimi bliskimi, ograniczyli wpływy technologii na spędzanie wolnego czasu w swoim domu.


sklep z grami planszowymi
Opracowanie: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Jakiego typu planszówki są aktualnie najpopularniejsze wśród nastolatków?

wyjazdy
Na podstawie danych z: flickr.com
Gry planszowe popularne są z tego, że potrafią rozwijać wyobraźnię. Należy uczyć pociech sięgania po gry planszowe w w jaki sposób najmłodszym wieku, ponieważ wtedy będą one bardzo podatne na odkrywanie nowych metod spędzania okresu.


Wszyscy psychologowie na pewno powiedzą, iż tego typu gry imprezowe (sprawdź na stronie) są znacznie zdrowe dla naszej psychiki niż te komputerowe. Ponadto są odpowiedzialne za budowanie (sprawdź tą ofertę) więzi, rozwijanie wyobraźni i wspierają kształcenie istotnych umiejętności u dzieci. Jeśli pragniemy wprowadzać w swoich rodzinach takie zabawy, koniecznie musimy odwiedzić sklep z grami planszowymi Groteka44. Możemy to także zrobić online.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.