"Gaz ziemny i jest dostawcy"

Coraz częściej w domach polskich stosowany jest jeden z najbardziej popularnych paliw kopalnianych, wykorzystywany do ogrzewania, stosowania w energii elektrycznej, bądź też podczas gotowania.
pomieszczenia
Opracowanie: TNS Sofres
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest on nader tani w porównaniu do innych paliw i źródeł prądu, toteż tak chętnie korzysta się z niego w obecnych czasach.


Gaz ziemny, bowiem o nim właśnie mowa, nazywany jest też błękitnym paliwem pochodzenia organicznego. Gaz ten zbiera się w skorupie ziemskiej, w której wypełnia przestrzeń wykorzystując do tego wysokie ciśnienie. Co ważniejsze - gaz ziemny zazwyczaj towarzyszy ropie naftowej i węglowi kamiennemu. W kraju polskim jego wydobycie lokalizowane jest przede wszystkim na Podkarpaciu, w Sanoku i Przemyślu, jednak największych na świecie jego producentem jest Rosja oraz Norwegia, gdzie jego złoża są wydobywane pod dnem Morza Północnego oraz Norweskiego. Warto jednocześnie podkreślić, że gaz ziemny jest bezpieczny i stosować go można bez żadnych obaw o nieoczekiwane skutki uboczne. Dodatkowo - nie tworzy on jakichkolwiek odpadów, dlatego nazywa się go przyjacielem środowiska. Ponadto, jest on w pełni czysty i wygodny dla każdego domowego gospodarstwa. Gaz można podzielić m.in. na suchy, mokry, a także za sprawą poziomu stężenia siarki.


dostawy gazu ziemnego
Opracowanie: phault
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W państwie polskim dostawy gazu ziemnego oferują klientom szczególnie niskie rachunki za jego pobór, jak również możliwość przebudowy przyłącza gazowego, który już istnieje.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.