Funkcjonalne projekty domów

Dobór stosownego projektu domu to nadzwyczaj istotna kwestia. Propozycja musi pasować do wielkości działki, wytycznych określonych przez urząd konkretnej gminy, również dopełniać żądania właściciela. Projekt domu z dachem dwuspadowym to zwykle wybierany projekt przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Domki mieszczące się w owej wersji charakteryzuje prosta i zwarta bryła, również typowa konstrukcja dachu, co w znamienny sposób oddziałuje na koszty budowy.
dom
Opracowanie: Biuro Projektów ARCHON+
Na podstawie danych z: Biuro Projektów ARCHON+
Przekrycie budowli dachem dwuspadowym powoduje, że pokoje na poddaszu mają zwykle jeden skos, dzięki czemu można ciekawie urządzać poszczególne pomieszczenia. Dach dwuspadowy to dach energooszczędny, bowiem im mniejsza powierzchnia dachu, tym mniejsze starty ciepła budynku. Im mniej połaci dachu, załamań, tym mniej łączeń termicznych, przez które uchodzi ciepło z domu. Wygląd domu z dachem dwuspadowym to także ważny składnik przy wyborze domu (domy prefabrykowane projekty). Projekty z dachem dwuspadowym to pomysły trwałe i szykowne - . Wybór projektów z dachem dwuspadowym jest olbrzymi. domy (prefabrykowane domy)


Kolejne tematy

Sprawdź które kątowniki oraz pręty będą potrzebne w czasie budowy domu

stal
Na podstawie danych z: pixabay.com
Budowanie domu jednorodzinnego jest czasochłonnym przedsięwzięciem, pomimo tego każdy śni o tym, aby posiadać własne gniazdko. Jeżeli i my jesteśmy w trakcie planowania takiej budowy to już dziś musimy pomyśleć czy dzierżawimy firmę budowlaną czy planujemy wszystko wykonywać osobiście z pomocą naszych bliskich. Jak wiadomo, praca pójdzie dużo szybciej kiedy zaangażujemy wyspecjalizowaną ekipę, jednak będzie nas to kosztować więcej gotówki.


Dom tani w budowie i energooszczędny, to dla wielu ludzi wyśniony wzorzec domu. Projekt domu z dachem dwuspadowym posiada stale konkretną, prostą strukturę i przejrzysty efektywny układ. Domki z dachem dwuspadowym tworzą nieprzemijający szczegół krajobrazu, nawiązują do tradycyjnej i solidnej zabudowy, znamionuje je stylowa forma architektoniczna.

dom
Opracowanie: Biuro Projektów ARCHON+
Na podstawie danych z: Biuro Projektów ARCHON+
Schemat domu o prostym kształcie budynku opartym zwykle na zarysie prostokąta i z grzbietem dwuspadowym, jest również nietrudny w budowaniu, co pozwala często na wykonanie wielu robót budowlanych systemem oszczędnym. Strych w projektach budynków z takim dachem jest w stanie być doświetlone oknami dachowymi, lub lukarnami, co bardzo dobrze oświetla górne pokoje. W tym ostatnim przypadku bryła jest w wyższym stopniu urozmaicona, a strych zyskuje na powierzchni użytkowej. Równocześnie powinno się się liczyć z większymi ubytkami ciepła.

Projekt domu z dachem dwuspadowym to model praktyczny i tani w budowie, a dodanie pojedynczych szczegółów dodaje budowli charakteru.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.