Fotografia produktowa czyli?

Co jest najistotniejsze w reklamowaniu czegoś? Naturalnie fotografia reklamowa. Dopiero na dalszym miejscu znajduje się zgrabnie napisane hasło marketingowe. Taka jest prawda, że klienci mocniej zwracają uwagę na graficzne ujęcie reklamowanego produktu, tak po prostu pracuje ludzki mózg. Z tej przyczyny fotografia reklamowa musi realizować wiele praktycznych norm.


fotografia produktu
Po pierwsze, przedstawia konkretny przedmiot od jak dobrej strony. Powinna silnie uwypuklać plusy, jednocześnie tuszując wady. Wielką rolę ma tu oświetlenie, odpowiednio dopasowany kadr oraz kolorystyka. Sporo fotografii promocyjnych (sprawdź na ) przechodzi przez fotografia (ciekawe zdjęcia ślubne)oces poprawiania – zdolni graficy umieją tak skutecznie ulepszyć oryginalne ujęcie.

Niestety, mankamentem takiego poprawiania jest to, że często fotografia (www.photosfera.pl) reklamowa jest niewiarygodna. Z pewnością wielu z was przeżyło wielkie rozczarowanie po zamówieniu kanapki w sieciowym fastfoodzie, ponieważ nie prezentowała się tak jak na fotografii w jadłospisie. Dlatego zawsze trzeba namierzyć równowagę, by nie przegiąć z retuszowaniem zdjęcia.


Secudno, dobra fotografia reklamowa powinna korespondować z całością dizajnu przekazu reklamowego. Powinna współgrać z sloganem promocyjnym oraz ogólnym stylem graficznym, który jest stosowany przez przedsiębiorstwo. Kompetentny grafik ułoży całość tak, że będzie ona atrakcyjna dla klienta.

produkty na półce
Realizowanie zdjęć można odszukać w wielu miastach kraju. Musi się wiedzieć, że skuteczna reklama przedsiębiorstwa potrzebuje znacznych nakładów finansowych – dobre firmy fotograficzne i firmy reklamowe mają spore ceny.

Odpowiednia fotografia reklamowa, ciekawe hasło reklamowe i rozsądnie zaprojektowana akcja reklamowa sprawią, że wydane na to środki prędko powrócą do marki i to z nawiązką. Zastanów się również nad filmami reklamowymi: zobacz tutaj.
22-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.