Energooszczędność dla ciebie oraz na każdą kieszeń.

Jeżeli pragniesz posiadać energooszczędny dom, może być to coraz bardziej możliwe. Wszystko dzięki temu, iż technologia się rozwija.


Dobrze jest mieć w budynku baterie słoneczne, ponieważ znacząco obniżają one koszty zużycia energii elektrycznej, jak również przyczynią się do troszczenia się o ekosystem.


Instalacje fotowoltaiczne można podzielić na autonomiczne oraz sieciowe instalacje (zaglądnij) fotowoltaiczne. System sieciowy pozwala na czerpanie zysków z odsprzedanego prądu do sieci publicznej. System autonomiczny przeznaczony jest dla tych, którzy nie mają możności przyłączenia się do sieci publicznej. Dzięki innowacyjnej technice wzrasta skuteczność pozyskiwania energii elektrycznej taką drogą. Poprawnie zrobione instalacje fotowoltaiczne starczają na lata pozwalając, by opłaty za energię elektryczną nie wzrastały wraz z podwyżkami powiązanymi z publicznymi sieciami.


Kolejne tematy

W jaki sposób odnaleźć właściwy projekt domu?

Faktury
Opracowanie: Rob Sinclair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wśród specjalistów istnieje opinia, iż zrobiony plan domu jest znacznie tańszy niż taki, który należy zamówić u architekta.


Plakat
Opracowanie: Mehr Demokratie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


moc
Opracowanie: Tamzen Cannoy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


preparaty
Opracowanie: PEKA


Jeżeli rzeczywiście chcemy pozyskiwać energię tą drogą, nie wystarczy oczywiście nabyć same baterie słoneczne. Potrzebna będzie właściwa instalacja. Po to, aby nasza instalacja fotowoltaiczna zadziałała dobrze, potrzebny będzie najpierw sensowny projekt instalacji fotowoltaicznej. Niezbędne będzie w takim projekcie uwzględnienie miejsca zamieszczenia paneli fotowoltaicznych. Najczęściej instaluje się je na dachu. Istotne, paneli nie osłaniał komin, słup energetyczny ani wysokie drzewo. Warto zatrudnić profesjonalną firmę, która stworzy ten projekt (sprawdź tutaj). Gdy projekt instalacji fotowoltaicznej możemy mieć za sobą, należy jedynie wykonać montaż. Montowanie przez fachową firmę zajmuje od trzech do sześciu dni. Potem już tylko patrzymy, jak koszty za energię elektryczną spadają.


Instalacje fotowoltaiczne to nowoczesne rozwiązanie dla osób oszczędnych, jak również szanujących naszą planetę. Dobrze jest więc z nich skorzystać, kiedy w dalszej perspektywie chcemy zaoszczędzić na opłatach.
15-10-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.