Efektywna energia przyszłości - jak uzyskać energię z naturalnych zasobów?

Żyjemy w świecie w którym niemal wszystko jest skomputeryzowane i uzależnione od szeroko pojmowanej elektryczności. Co ciekawe, zużycie prądu na świecie wzrasta z każdym rokiem.


W ostatnim czasie coraz więcej mówi się także o autonomicznych samochodach, jakie będą całkowicie zasilane energią elektryczną. Popyt więc wciąż rośnie, z tego też powodu należy pomyśleć o odnawialnych źródłach zasilania.


selfie - mieszkanie
Opracowanie: Artur Nowacki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jednym z wyjątkowo interesujących tematów są farmy fotowoltaiczne.

Dochodzisz do przekonania, że warto by było powiększyć swą wiedzę na opisywany tutaj problem? Wejdź więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej w treści.

Energia elektryczna może być uzyskiwana całkiem sprawnie ze słońca. Odpowiednie panele pomagają przekształcić promienie słoneczne w energię, którą możemy wykorzystać do zasilania naszego domu i wszystkich sprzętów. Tego typu panele możemy montować przykładowo na dachach naszych domów czy także na odpowiednio do tego przeznaczonych farmach. Jest to chyba obecnie jedna z bardzo popularnych form tak zwanej zielonej energii, a więc energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Nie ma co ukrywać, iż za jakiś czas wyczerpią się wszelkie ogniwa paliw kopalnych. Ropy wystarczy nam co najmniej na kilkadziesiąt lat, z tego też powodu już teraz powinniśmy pomyśleć o wszelkich możliwych dostępnych źródłach, inaczej grożą nam naprawdę wielkie kłopoty.


Kolejne tematy

Ciekawią cię najnowsze wynalazki? Poznaj drukarkę trójwymiarową

druk 3d
Świat idzie nieustannie do przodu, każdego roku mamy do czynienia z coraz mocniej futurystycznymi wynalazkami. Skomplikowany komputer mieści się w swojej kieszeni, pod postacią komórki. Możemy oświetlić nasze mieszkanie nie tracąc energii elektrycznej, czerpiąc z baterii solarnych. Coraz częściej na autostradach możemy spotkać auta napędzane parą wodną. Jednak tworem, który ostatnimi czasy najbardziej nas zadziwił, jest z pewnością drukarka 3d.


Farmy fotowoltaiczne są wykorzystywane już w wielu krajach na świecie, jakie uznały ogromny potencjał takiego rozwiązania.


Co ciekawe, kiedy posiadamy na przykład panele słoneczne na dachu swojego domu, mamy możliwość wykorzystać energię uzyskaną z promieni słonecznych do indywidualnych potrzeb ale także sprzedać nadwyżki do elektrowni. W ten sposób będziemy mogli dodatkowo zarobić na takim rozwiązaniu.
31-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.