Efektywna energia przyszłości - jak uzyskać energię z naturalnych zasobów?

Żyjemy w świecie w którym niemal wszystko jest skomputeryzowane i uzależnione od szeroko pojmowanej elektryczności. Co ciekawe, zużycie prądu na świecie wzrasta z każdym rokiem.


W ostatnim czasie coraz więcej mówi się także o autonomicznych samochodach, jakie będą całkowicie zasilane energią elektryczną. Popyt więc wciąż rośnie, z tego też powodu należy pomyśleć o odnawialnych źródłach zasilania.


selfie - mieszkanie
Opracowanie: Artur Nowacki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jednym z wyjątkowo interesujących tematów są farmy fotowoltaiczne. Energia elektryczna może być uzyskiwana całkiem sprawnie ze słońca. Odpowiednie panele pomagają przekształcić promienie słoneczne w energię, którą możemy wykorzystać do zasilania naszego domu i wszystkich sprzętów. Tego typu panele możemy montować przykładowo na dachach naszych domów czy także na odpowiednio do tego przeznaczonych farmach. Jest to chyba obecnie jedna z bardzo popularnych form tak zwanej zielonej energii, a więc energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Nie ma co ukrywać, iż za jakiś czas wyczerpią się wszelkie ogniwa paliw kopalnych. Ropy wystarczy nam co najmniej na kilkadziesiąt lat, z tego też powodu już teraz powinniśmy pomyśleć o wszelkich możliwych dostępnych źródłach, inaczej grożą nam naprawdę wielkie kłopoty.


Farmy fotowoltaiczne są wykorzystywane już w wielu krajach na świecie, jakie uznały ogromny potencjał takiego rozwiązania.


Kolejne tematy

Ciekawią cię najnowsze wynalazki? Poznaj drukarkę trójwymiarową

druk 3d
Świat idzie cały czas do przodu, każdego roku mamy do czynienia z coraz mocniej nowoczesnymi technologiami. Zaawansowany komputer trzymamy w naszej torebce, pod postacią telefonu. Mamy możliwość rozjaśnić nasze domy nie zużywając energii elektrycznej, czerpiąc z baterii słonecznych. Znacznie częściej na autostradach można zobaczyć auta napędzane parą wodną. Jednak tworem, który ostatnimi laty najmocniej nas zaszokował, będzie zapewne drukarka 3d.


Co ciekawe, kiedy posiadamy na przykład panele słoneczne na dachu swojego domu, mamy możliwość wykorzystać energię uzyskaną z promieni słonecznych do indywidualnych potrzeb ale także sprzedać nadwyżki do elektrowni. W ten sposób będziemy mogli dodatkowo zarobić na takim rozwiązaniu.
17-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.